Olaszország

Stollár Fannyék nyerték a budapesti női tenisztorna döntőjét párosban

A magyar-spanyol páros kapta meg a trófeát a Hungarian Ladies Open tenisztornán.

2018. 02. 25. 18:07

Stollár Fanny és spanyol játékostársa, Georgina García Pérez győzött a párosversenyben a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornán.

A magyar-spanyol duó a BOK Csarnokban zajló verseny vasárnapi döntőjében az első helyen kiemelt Kirsten Flipkens, Johanna Larsson belga, svéd párost verte 4:6, 6:4, 10-3-ra, döntő rövidítésben.

Az első szett 34 perc alatt lett a riválisé, majd Stollárék 37 perc alatt egyenlítettek. A mindent eldöntő harmadik felvonásban aztán már ők irányítottak, Flipkensék 0-3 után szerezték első pontjukat, de utána 5-1 és 9-2 is volt a magyar, spanyol kettősnek, amely második meccslabdáját értékesítve végül 1 óra 20 perc alatt diadalmaskodott.

A 19 éves Stollár pályafutása első WTA-tornagyőzelmét aratta. García Pérezzel közösen 12 300 dollárt (3,1 millió forintot) nyert.

Eredmény (a viadal honlapja alapján):

páros, döntő:

Georgina García Pérez, Stollár Fanny – Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (1.) 4:6, 6:4, 10-3