logo

A dollárbaloldal három hazugságát cáfolta Rákay Philip + videó

Nem Michelisznek, de szólt a magyar himnusz Spanyolországban

2020.11.01. 15:40

Az időmérő után arra lehetett számítani, hogy Michelisz Norbertnek szól majd a magyar himnusz Spanyolországban, de végül volt csapata, a Zengő Motorsport örülhetett a győzelemnek Mikel Azcona révén a túraautó-világkupa (WTCR) idei utolsó előtti fordulójában a MotorLand Aragón pályán vasárnap.

Az időmérőn a tavalyi bajnok Michelisz két pole pozíciót szerzett a három versenyre, de ebből csak egyet tarthatott meg, miután óriási káosz alakult ki abból, hogy a sportbírók rosszul ítélték meg a pilóták pályaelhagyásait. Először Michelisz Q2-es gyors körét is elvették, így zárt a tizedik helyen, ami a fordított rajtrácsos futam első rajtkockáját jelentette volna neki. Csakhogy a videózás után utólag visszakapta az érvénytelenített körét, így a Zengő Motorsport spanyol versenyzője, Mikel Azcona ölébe hullott a pole pozíció.

A spanyol Mikel Azcona Michelisz után az első futamgyőztese a Zengő Motorsportnak – Fotó: Frédéric Le Floc’h /DPPI

A nyitóversenyen így is az élről indult Michelisz az időmérő első szakaszában aratott győzelmének köszönhetően, ám csak a hatodik helyen végzett. Mint utóbb kiderült, az egész futamon motorproblémával küzdött, ami a végsebességadatokból is szembetűnő volt. Michelisz autója 229 km/h-s csúcssebességre volt képes, ami a legalacsonyabb volt a mezőnyben, hyundaios társai közül Luca Engstler és Gabriele Tarquini is 241 km/h-t ment. A leintés után motort kellett cserélni Michelisz autójában, emiatt a második futamon a boxutcából indult a mezőny után, és végül a tizenötödik, pontszerző helyen ért célba.

Ezen a versenyen ugyanakkor Azcona kényelmes rajt-cél győzelmet aratott a Zengő Motorsport Cupráját vezetve. A magyar csapat először ért el első helyezést a legnagyobb túraautó-bajnokságban a 2015-ös hungaroringi forduló óta, amelyen még Michelisszel volt sikeres. – Hihetetlen érzés, lenyűgöző hazai pályán nyerni – mesélte örömittasan a spanyol Azcona. – Nagyon nehéz évünk van, az első hétvégén még a miénk volt a három leglassabb autó, most mégis győztünk.

A Zengő másik két versenyzőjének nem volt ilyen jó hétvégéje, Boldizs Bence az első versenyen kilencedik lett, a másodikon elektronikai meghibásodás miatt el sem indult, a harmadikon a 15. helyen intették le, Kismarty-Lechner Gábor pedig csak ez utóbbin, a 13. pozícióban zárva szerzett pontot Spanyolországban.

A harmadik versenyen Michelisz a hatodik helyről rajtolt, de rögtön a futam elején ki kellett állnia a boxba bal első defekt miatt, így végül körhátrányban a 16. helyen fejezte be a hétvégét, míg a zengős Azcona hetedik lett az utolsó futamon. Az idényben korábban kétszer dobogós Tassi Attila az egész hétvégén szenvedett a Hondával együtt, a 15. és a 14. hely után a harmadik futamon nem ért célba Aragónban.

A WTCR idényzáróját ugyanezen a pályán rendezik november 14–15-én, amikor legnagyobb esélyesként a bajnokságot 188 ponttal vezető Yann Ehrlacher (Link&Co), a 162 pontos Esteban Guerrieri (Honda) és az egyaránt 146 pontos Yvan Muller (Link&Co), Jean-Karl Vernay (Alfa Romeo) kettős küzdhet meg a bajnoki címért. A címvédő Michelisznek katasztrofálisan alakul az év, 73 pontjával mindössze 14. az idényzáró előtt.