A budapesti vb a sportág tokiói olimpiai kvalifikációs sorozatának az utolsó, kiemelt versenye, ezen lehet a legtöbb pontot szerezni. Így a járványhelyzet ellenére minden idők egyik legnagyobb világbajnokságának adunk otthont, ezt jelzi, hogy már 129 ország több mint hétszáz versenyzője nevezett.
– Talán az eddigi legnehezebb világverseny előtt állunk, annak ellenére, hogy meglehetősen komoly rutinunk van, az elmúlt évtizedekben fantasztikus nagy eseményeket tudtunk sikerrel megrendezni – szögezte le Tóth László, a Magyar Judo Szövetség elnöke. – A pandémiás időszak nehéz feladatok elé állít bennünket, minden nap szembesülünk új kihívásokkal. Az egyik legnagyobb dilemmát a nézők beengedése jelentette. Magyarországon egyre biztatóbb a járványhelyzet, folyamatosan kapcsolatban állunk az operatív törzzsel és az országos tiszti főorvos asszonnyal. A jelenleg érvényes szabályok lehetővé teszik, hogy a vb-re védettségi igazolvánnyal rendelkező nézők előtt kerülhessen sor.
Tóth László elmondta, hogy a belépés ingyenes lesz a nézőknek, a védettségi igazolvánnyal rendelkező személy magával viheti a felügyeletére bízott tizennyolc év alatti személyeket, azonban a sportesemény résztvevőinek biztonsága érdekében a maszkviselés minden néző számára kötelező lesz. A jegyigénylés és a belépési feltételek részleteiről hamarosan tájékoztatják a közvéleményt. A versenyzők, a közreműködők és a média képviselői „buborékban” lesznek – nekik be kell költözniük a vb hivatalos szálláshelyeinek egyikére.
Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára szerint jó okkal esett a Nemzetközi Judo Szövetség választása Budapestre.
– Úgy gondolom, Magyarország ismét jól vizsgázott egy nehéz időszakban, hiszen a tavalyi esztendőben a budapesti Grand Slam sikeres megrendezésével gyakorlatilag a Magyar Judo Szövetség indította be újra a sportág nemzetközi vérkeringését, és a kiválóan sikerült buborékos rendezés jó példát mutatott, hogy mások is merjenek versenyt rendezni. A magyar szervezők magabiztossága, szakértelme bizonyára szerepet játszik abban is, hogy az olimpia előtti legfontosabb viadalt, a világbajnokságot szintén hazánk rendezheti. A nemzetközi sportélet újraindításának szempontjából elengedhetetlenek a biztonságos körülmények között megrendezett világversenyek, legyünk rá büszkék, hogy a magyar sportdiplomácia korábbi pozícióit megtartva, sőt erősítve továbbra is képes hazánkba hozni a legfontosabb viadalokat – mondta el Szabó Tünde.