Tarasz Kacsaraba nagy szívességet tett a Ferencvárosnak. a múlt héten az ukrán védő gurította haza a labdát a kapusának, de az megpattant egy göröngyön, és akadálytalanul jutott a Slavia kapujába. A második félidőben ugyanő buktatta Myrto Uzunit a tizenhatoson belül, a tizenegyest Igor Haratin értékesítette, így kétgólos előnnyel várja a Fradi a Slavia elleni visszavágót a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében. Az FTC nemzetközi jelenléte már garantált: továbbjutása esetén már biztosan játszhat az Európa-liga főtábláján, legrosszabb esetben az Európai-konferencialiga csoportkörében, de még akár a BL-ben is játszhat.

A prágai Eden Arénában felkészültek a Ferencváros fogadására: az ajándékboltban már kapható a két csapat címerével díszített sál, a stadion oldalában több pénztár is kinyitott, csak a hazai drukkereken múlik, hogy telt ház fogadja-e a csapatokat, a vendégszurkolók a biztonsági előírások miatt ugyanis nem lehetnek jelen az arénában. A mai meccs (tv: 19.00, M4 Sport) előtt több órával hatalmas volt a piros-fehér invázió a stadion környékén, a Slavia-drukkerek ellepték a stadion oldalában található szálloda teraszát. A közeli gyorséttermek is úsztak a piros-fehérben, nem beszélve a drukkerek törzshelyéről, ahol sörsátrakat állított a tulajdonos, a pult mellett álló rollert Slavia-sállal burkolta be. Nagyon úgy tűnt, hogy az üresen hagyott vendégszektort leszámítva megtelik a 20 800 fős Eden Aréna.

Jindřich Trpišovský, a Slavia edzője a sebeit nyalogatta a meccs előtti hivatalos sajtótájékoztatón. – Hét hiányzónk és egy eltiltott labdarúgónk van. A budapesti mérkőzéshez képest két-három helyen biztosan változik a kezdőcsapatunk. Legkorábban két hónap múlva leszünk csúcsformában – vázolta a közeljövőt a cseh szakember.
Peter Stöger néhány kérdéstől jókedvre derült. Például amikor szóba került, hogy az idei BL-szezonban eddig ötből öt meccset nyert meg a csapata, és nem lenne bosszús, ha a hatodikon becsúszna egy döntetlen, elmosolyodott. Hozzátette, mindkét csapatnak ötven százalék az esélye a továbbjutásra. Eldar Ćivić helyismerete is szóba került az online sajtóbeszélgetésen. – Tizenhat éves koromban kerültem Csehországba, a Sparta Prahához Boszniából, rengeteg élményem van, itt nőttem fel, itt lettem férfi – válaszolt hol angolul, hol csehül a balhátvéd.