Önmagán nem, csak a Fradin segített a Gyirmót

A kiesés ellen menekülő Gyirmót egészen a 82. percig vezetett a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I 27. fordulójában. Az 1-1-es döntetlen egyik csapatnak sem, csak a Ferencvárosnak jó eredmény.

2022. 04. 09. 18:53
Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre

A Gyirmót a 16. percben szerzett vezetést. Nagy Patrik szabadrúgása a horvát Ikic elé pattant, aki bevarrta a labdát a jobb felsőbe (1-0).

A hazai csapat egészen a 82. percig kézben tartotta a mérkőzést, akkor azonban egy előreemelt, majd középre fejelt labdát Baluta bólintott önfeláldozóan a kapuba, a menteni igyekvő Ikic ugyanis fejen rúgta (1-1).

A döntetlen egyik csapatnak sem igazán jó, a Gyirmótnak a bennmaradásért, a Puskásnak az aranyéremért folyó versenyben kevés. Ha a szombat esti meccsen legyőzi a Debrecent, a Ferencváros kilenc pontra növelheti az előnyét a felcsúti együttes előtt.

NB I, 27. forduló

Péntek

ZTE–Bp. Honvéd 3-1 (2-0), Zalaegerszeg, 2409 néző, jv.: Karakó. Gólszerzők: Lesjak (32.), Tajti (11-esből, 45+1.), Spoljaric (86.), illetve Lukics (11-esből, 62.)

Kisvárda–Mezőkövesd 1-2 (1-1), Kisvárda, 1520 néző, v.: Csonka. Gólszerzők: Karabeljov (30.), illetve Jurina (8.), Cseke (67.)
Gyirmót–Puskás Akadémia 1-1 (1-0), Alcufer Stadion, 1020 néző, v.: Zierkelbach. Gólszerzők: Ikic (16.), illetve Baluta (82.)
Ferencváros–Debrecen 19.30 (M4 Sport)

Paks–Újpest 14.30 (M4 Sport)
MTK–Mol Fehérvár 17.00 (M4 Sport)

Borítókép: Rusák, a Gyirmót kapusa húz le egy beadást (Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre)