Megvan a nagy esélyese a bajnokság leggyengébb meccse címnek

A labdarúgó NB I 8. fordulójában roppant gyenge mérkőzést hozott a Bp. Honvéd és a Kecskemét találkozója.

2022. 09. 10. 19:35
20220910 Honvéd Kecskemét labdarúgás Nemzeti Sport Török Attila Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila

Sampeiro hozta fel a labdát egy labdaszerzés után, majd jobbra játszott Mitrovicsnak, aki egyből középre emelt, s az érkező Tamás 10 méterről alig néhány centivel fejelt a jobb alsó sarok mellé, Varga kapus már verve volt. Történt ez a 39. percben, addig semmi feljegyzésre méltót nem lehetett látni a pályán, nagyon úgy tűnt, a nézők nem a forduló meccsét szemlélik, percről percre egyre jobban belesüppedve az unalomba.

Ezzel ki is merítettük az első félidőt. A második ugyanígy folytatódott, de az 58. percben felvillant valami a futballból: Banó-Szabó 24 méterről lőtt, és a labda a jobb felső sarok mellett a keresztlécen csattant, pazar lövés volt. Dicséretet csak a szurkolók érdemelnek, ők, mintha igazi labdarúgó-mérkőzés zajlott volna a pályán, végig énekeltek, tették a dolgukat – mintha párhuzamos világban éltek volna… A Kecskemétet jóval kevesebb szemrehányás érheti, idegenben újoncként nem akart villogni, de harcolt, küzdött, és helyzete is volt, a kispestiek viszont nagyon kiábrándító teljesítményt nyújtottak hazai pályán.

Bár sok van még hátra a bajnokságból, ez a találkozó jó eséllyel pályázhat az idény legrosszabb meccse címre.

NB I, 8. forduló

Paks–Debrecen 1-0 (1-0), Paks, 2300 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerző: Balogh B. (19.)

Bp. Honvéd–Kecskemét 0-0, Bozsik Aréna, 3446 néző, jv.: Káprály.

Mol Fehérvár–Mezőkövesd 20.00 (M4 Sport+)

Zalaegerszeg–Puskás Akadémia 15.00 (M4 Sport+)