Tizenegyest hibázva lépett egyet a Mol Fehérvár a szakadék felé

A labdarúgó NB I 30. fordulójának utolsó meccsén a nagy meglepetésre kiesőhelyen álló Mol Fehérvár a szintén a veszélyzónába tartozó Mezőkövesdet fogadta. A Vidi egy potyagóllal szerzett vezetést, amelyet a sérülések miatt két kulcsemberét is elveszítő vendégek a szünet után kiegyenlítettek. Ezután kiegyenlített játék zajlott a pályán, és a Vidi nyerhetett volna, ám a 91. percben Kodro kihagyta a tizenegyest, és a fehérváriak kiesőhelyen várhatják a folytatást.

2023. 05. 07. 21:29
20230507 labdarúgás Fehérvár Mezőkövesd Foto:Dömötör Csaba Fotó: Dömötör Csaba

Feladta a leckét a Bp. Honvéd a Mol Fehérvárnak és valamennyire a Mezőkövesdnek is. A kispestiek pénteken legyőzték a Kecskemétet, amivel megelőzték a fehérváriakat, így utóbbiak csúsztak vissza a kiesést jelentő utolsó előtti helyre, pontszámban pedig utolérték a kövesdieket. Ezzel a 30. forduló utolsó meccsét játszó két csapat győzelmi kényszerbe került, ha biztosan maguk mögött akarták tudni a Honvédot, másként fogalmazva nagy nyomás alatt futballozhattak egymás ellen.

Hazai pályán természetesen a Vidi számított esélyesebbnek, kezdeményezőbben is kezdett, ám ahhoz, hogy vezetést szerezzen, az ellenféltől is érkezett nem elhanyagolható segítség: a 26. percben Dárdai kicsit jobbról, 22 méterről ballal célozta meg a kaput, úgy tűnt, Piscitelli simán megfogja a laposan suhanó labdát, ám ügyetlenül mellényúlt, és a jobb karjával maga mögé, a hálóba ütötte – 1-0.

Fotó: Dömötör Csaba/Nemzeti Sport

Az ág is húzta a Mezőkövedet, sérülés miatt le kellett cserélni a karmester Cseri Tamást, ennek ellenére a vendégek meg-meglódultak egyenlíteni, de sok siker nem koronázta az erőfeszítéseiket. Egészen a 47. percig, amikor Molnár egyedül iramodhatott meg a hazai kapu felé, 15 méterről lőtt, a kilépő Kovácsról középre perdült a labda, ahol érkezett Vajda Sándor, és 7 méterről a jobb alsó sarokba helyezett – 1-1. Ekkor már Nagy Dominik is hiányzott a vendégeknél sérülés miatt, azaz nem volt túl szerencsés napja Kuttor Attila vezetőedzőnek. A Vidi pedig elbizonytalanodott, nem sok vizet zavart a kövesdi kapu előtt. A 84. percben maradt ki a legnagyobb helyzet, ráadásul a hazai kapu előtt, Brtan 4 méterről Kovácsot találta telibe, végül Nego kivágta a labdát.

És a dráma még csak ezután jött. A 88. Hourit buktatta Zahari a tizenhatoson belül, Farkas Ádám játékvezető először a fehérvári védőnek ítélt sárga lapot színészkedésért, ám a VAR figyelmeztetésére visszanézte az esetet, megítélte a tizenegyest, és természetesen visszavonta Houri sárga lapját. A büntetőt a 91. percben Kodro végezte el, és a léc fölé bombázta a labdát… A Vidi nem érdemelte volna meg a győzelmet, és ezzel a döntetlennel három fordulóval a vége előtt az utolsó előtti helyen áll, azaz lépett egy nagyot a szakadék felé. A fehérvári szurkolók tüntettek, meg lehetett érteni őket.

NB I, 30. forduló

Péntek

Bp. Honvéd–Kecskemét 1-0 (0-0), Bozsik Aréna, 5003 néző, jv.: Bognár T. Gólszerző: Kerezsi (55.)

Újpest–Vasas 1-1 (1-1), Szusza Ferenc Stadion, 3880 néző, jv.: Karakó. Gólszerző: Andzulasz (42.), illetve Holender (37.)

Paks–Debrecen 0-0, Paks, 3065 néző, jv.: Berke

Ferencváros–Kisvárda 3-0 (0-0), Groupama Aréna, 13 133 néző, jv.: Pintér. Gólszerző: Pászka (49.), Lisztes (52.), S. Mmaee (63.)

Zalaegerszeg–Puskás Akadémia 2-1 (2-1), Zalaegerszeg, 2248 néző, jv.: Erdős. Gólszerző: Ikoba (13.), Klausz (45+1.), illetve Colley (27.). Kiállítva: Colley (Puskás Akadémia, 91.)

Mol Fehérvár–Mezőkövesd 1-1 (1-0), Mol Aréna Sóstó, 2652 néző, jv.: Farkas Á. Gólszerző: Dárdai (26.), illetve Vajda (47.)

12. Vasas FC                30  4  12  14   27-40  24

Borítókép: Harc és küzdelem bőven volt a mérkőzésen (Fotó: Nemzeti Sport/Dömötör Csaba)