Buzsáki Virág harmincadik lett az Európa Játékokon

Buzsáki Virág a 30. helyen végzett a hegyikerékpárosok terepversenyében a lengyelországi Európa Játékokon.

Forrás: MTI2023. 06. 25. 15:13
Krynica-Zdroj, 2023. június 25. Buzsáki Virág a nõi hegyikerékpár terepversenyén a krakkói központú Európa Játékokon Krynica-Zdrojban 2023. június 25-én. MTI/Koszticsák Szilárd Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ötvenhat fős mezőny vágott neki a 19,5 kilométeres távnak a Krynica-Zdrojban felépített pályán, melyen öt kört kellett teljesíteni. Tizenhatan egy vagy több kör hátrányt szedtek össze, illetve nem tudták befejezni versenyüket. A 23 éves magyar kerekes a győztes holland Puck Pieterse-hez képest 8:40 perces hátránnyal ért célba. A hegyikerékpárosok számára az Európa Játékok egyben az Európa-bajnokság is.

Buzsáki Virág                Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd