Mesterhármas bombagóllal: a Vidi középpályása nagyot játszott + videó

A labdarúgó NB I 14. fordulójának zárómérkőzésén a Fehérvár FC 3-3-as döntetlent játszott a Kecskeméttel. A hazaiaknál mesterhármast ért el Katona Mátyás, a második gólját tökéletes technikai megoldás előzte meg, a harmadik pedig hálószaggató bomba volt.

2023. 11. 26. 21:54

Katona Mátyás megmentette a Vidit a Kecskemét ellen: az Újpestről igazolt középpályás az első félidőben egy, a másodikban két gólt szerzett a Kecskemét ellen. Az első találata előtt a kecskeméti lábak között ment a labda a kapuba, a játékos nyolc méteres lövése előtt. Kalmár Zsolt sérülése után a második félidőben nem akármilyen technikai megoldást mutatott be az 1999-ben született játékos: futtából, a levegőben vette le a labdát, majd utána lőtt elegánsan az alsó sarokba.

Végül 3-2-es kecskeméti vezetésnél 24 méterről elképesztő erejű, pontos lövést zúdított a felső sarokba. Ő mentett pontot a csapatának, azaz ő állította be a 3-3-as végeredményt.

NB I, 14. forduló
Péntek
Paks–Diósgyőr 4-1 (3-0), Paks, 1712 néző, jv.: Pintér. Gólszerzők: Könyves (10.), Mezei (21.), Szabó J. (27.), Hahn (80.), illetve Vancas (53, 11-esből)

Kisvárda–MTK Budapest 3-1 (1-0), Várkerti Stadion, 1890 néző, jv.: Erdős. Gólszerzők: Végh (21., öngól), Cipetic (56. – 11-esből), Czékus (90+5.), ill. Stieber (69.)
Zalaegerszeg–Debrecen 1-2 (1-0), ZTE Aréna, 1914 néző, jv.: Andó-Szabó. Gólszerzők: Croizet (37.), ill. Dzsudzsák (56.), Várkonyi (68., öngól)
Mezőkövesd–Újpest 4-0 (2-0), Városi Stadion, 800 néző, jv.: Derdák. Gólszerzők: Drazsics (16., 90+3.), Molnár G. (39.), Cseke (88.)

Puskás Akadémia–Ferencváros 1-1 (0-1), Pancho Aréna, 3525 néző, jv,: Bogár. Gólszerzők: Colley (58.), illetve Zachariassen (18.)
Fehérvár–Kecskemét 3-3 (2-1), MOl Aréna Sóstó, 1752 néző, jv.: Csonka. Gólszerzők: Katona M. (11., 61., 91.), illetve Szalai G. (9.), Nagy O. (77.), Szendrei Á. (80.)

Borítókép: Katona Mátyás (Fotó: Nemzeti Sport)