Ahogy máshol, úgy Monacóban is csak a Red Bull győzött az elmúlt években. Igaz, 2022-ben Sergio Pérez csak alig több mint egy másodperccel előzte meg Carlos Sainzt (Ferrari), viszont az előtte és az utána levő évben Max Verstappen hatalmas előnnyel nyert Sainz, illetve Fernando Alonso (Aston Martin) előtt.

Ritkán mondhatunk ilyet, de a mostani hétvége előtt nem teljesen egyértelmű, hogy a bikák kerülnek ki győztesen a viadalból. A Red Bull 2022 óta tartó egyeduralmától kezdve csak elvétve fordult elő, hogy más csapat pilótája nyert volna bármelyik pályán is: 51 futamból hatszor a Ferrari, egyszer-egyszer a McLaren és a Mercedes győzött, a többi alkalommal viszont az energiaitalosok végeztek az élen. És a riválisok ritka győzelmei leginkább a szerencsének, a Red Bull félresikerült taktikájának vagy kiesésének, esetleg Pérez esetlenségének voltak inkább köszönhetők, mintsem annak, hogy bármely istálló is felnőtt volna az osztrákok szintjére.
Ezúttal viszont más a helyzet, a McLaren egyre közelebb férkőzik hozzájuk. Lando Norris (McLaren) Miamiban versenyben győzte le Verstappent, ami 2021 óta először fordult elő, Imolában pedig a brit pilóta egészen a célvonalig szorongatta a háromszoros világbajnokot. Ezt és a monacói pálya jellegzetességeit figyelembe véve egy pole pozíció és egy jól elkapott rajt most szó szerint aranyat érhet.
– Monaco nagyon eltér a többi pályától – állapította meg Verstappen. – Legutóbb rendkívül szoros volt a befutó, Monacóban pedig mindig nagy a káosz. Különösen fontos, hogy tökéletes kört fussunk az időmérőn, illetve hogy amikor kell, akkor működésre bírjuk a gumikat, de ezek közül egyik sem megy könnyen.
A McLaren különleges fényezéssel készül a hercegségbeli futamra. Sárgára, zöldre és kékre mázolták az MCL38-at Monaco brazil királya, a hat győzelmével rekorder Ayrton Senna előtt tisztelegve. Norris abban bízik, most ő lehet a hétvége legjobbja.
Jó tudni, hogy megnehezítettem Max dolgát. Itt volt az ideje, hogy valaki nyomás alá helyezze őt. Régóta nem volt része ilyesmiben
– nyilatkozta a brit pilóta az imolai futamról. – Nem akarom elbízni magam. Bár nem ez a legjobb pályánk, Monacóban bármi megtörténhet, úgyhogy nem kizárt a győzelem sem. Jó formában vagyunk, egyszer nyertünk, kétszer másodikok lettünk az elmúlt három futamon. Nem látom okát annak, hogy itt ne folytatódhatna a jó sorozat.