Szoboszlai barátja is meglepődött: videón a legszebb csütörtöki gól

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) minden nap végén leadja a maga voksát, melyik az adott naplegszebb gólja, s ami igazán nagy kegy, erről videót is posztol. Csütörtökön a dán Morten Hjulmand parádés lökete vitte el a pálmát, amivel Dánia egyenlített Anglia ellen, egyúttal beállítva az 1-1-es végeredményt.

2024. 06. 21. 6:35
Morten Hjulmand, Dánia, Anglia foci Eb 2024, UEFA euro 2024
Morten Hjulmand tökéletesen eltalált lövését az angolok elhűlve nézték Forrás: AFP

A dán védelem bénázást kihasználva Harry Kane szerzett vezetést Angliának a 18. percben, Dánia azonban még az első félidőben egyenlített. Kane ekkor csak mellékszereplő volt, ő adta el a labdát, amiből aztán Morten Hjulmand úgy 25 méterről hatalmas gólt rúgott a jobb alsóba, úgy, hogy a labda a kapufát is érintette.

Az angol játékosok, köztük Szoboszlai Dominik liverpooli csapattársa, Trent Alexander-Arnold elhűlve nézték a löketet.

Morten Hjulmand, Trent Alexander-Arnold, Anglia, Dánia, legszebb gól
Trent Alexander-Arnoldot is meglepte Morten Hjulmand káprázatos lövése (Forrás: X)

Ez a találat nem csupán a csütörtöki játéknap, hanem jó eséllyel az Európa-bajnokság legszebb gólja díjra is pályázhat.

A C csoport második fordulójában mindkét mérkőzés döntetlenre végződött, ami javítja a magyar válogatott esélyeit a továbbjutásra. A négyesben jelenleg negyedik Szerbia sincs veszve, ha zárásként legyőzi Dániát, továbbjut.

Európa-bajnokság, C csoport, 2. forduló: Dánia–Anglia 1-1 : Szlovénia–Szerbia 1-1.
Az állás: 1. Anglia 4 pont, 2-3. Dánia, Szlovénia 2-2 (2-2), 4. Szerbia 1.
A 3. forduló párosítása: Szerbia–Dánia, Anglia–Szlovénia.