Németország
21:002024. június 29.
Dánia

Itt az olasz bombagól, ami repíti a magyar vágyakat + videó

Olaszország a 98. percben rúgott góllal egyenlített 1-1-re Horvátország ellen, s biztosította be másodikként a továbbjutását a labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjában, egyúttal megpecsételve a horvátok sorsát. Mattia Zaccagni volt a meccs hőse, a Lazio futballistája bombagólt vágott a mérkőzés utolsó pillanataiban. Olaszország Svájccal találkozik a nyolcaddöntőben, a csoport első helyezettje, Spanyolország még ellenfélre vár. Ez lehet akár a magyar válogatott is, amelynek az olasz döntetlennel javultak a továbbjutási esélyei.

2024. 06. 25. 6:39
Mattia Zaccagni, Olaszország
Ne keressük Mattia Zaccagnit a képen, valahol az olasz kupac alján, közepén ölelgetik a társak Fotó: Petr David Josek

A meglehetősen lapos első félidő után a horvátok szereztek vezetést az 55. percben. ugyan büntetőt hibázott, de a labda a horvátoknál maradt és maga Modric fejezte be góllal a támadást. Jegyezzük meg, a mi „kedvenc” bírónk, a elleni szabálytalanságot elnéző Danny Makkelie vezette a találkozót és fújta be a büntetőt, ismerjük el, teljesen jogosan. Ezután az olaszok nyomasztó fölénybe kerültek, de sorra puskázták el a helyzeteket.

Mattia Zaccagni, Livakovics, Olaszország, Horvátország, foci eb 2024
Mattia Zaccagni lövése után Livakovics hiába nyújtózkodik (Fotó: Abedin Taherkenareh)

De ők sem adták fel, s a 98. perc végén rájuk mosolygott a szerencse. Szépen kijátszott akció végén Mattia Zaccagni tekerte a labdát a bal felső sarokba. Livakovics, a horvátok kapusa kétségbeesetten nyújtózkodott a labdáért, de nem érhette el.

Olaszország ezzel a találattal egyenlített 1-1-re és jutott tovább másodikként Spanyolország mögött  a B csoportból a legjobb 16 közé, Horvátország pedig kiesett.

Nekünk természetesen az a legfontosabb, hogy immár biztosan van egy olyan csoport, ahol a harmadik helyezett, Horvátország rosszabbul áll, mint Magyarország, mert a horvátoknak csak két pontjuk van.

Nyertek a spanyolok

Szerencsére fölöslegesen tartottunk attól, hogy Spanyolország a B csapatával vajon mire megy Albánia ellen. Ferran Torres már a 13. percben megszerezte a vezetést és ez is maradt a végeredmény.

B csoport 3. forduló:
Spanyolország–Albánia 1-0, gólszerző: Ferran Torres (13.).
Horvátország–Olaszország 1-1, gólszerző: Modric (55.), illetve Zaccagni (90+8.).
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 9, 2. Olaszország 4, 3. Horvátország 2, 4. Albánia 1.

Kedd este továbbjuthat a magyar válogatott

Kedden a C és D csoport harmadik fordulója következik. Nekünk a C csoport a fontosabb. Egész egyszerűen a következő a helyzet:

A magyar válogatott kedd este továbbjuthat, amennyiben Anglia legyőzi Szlovéniát.

Hiszen a csoport másik Dánia–Szerbia meccsén csak az egyik csapat érheti el a három pontot.

C csoport, a 3. forduló párosítása:
Anglia–Szlovénia 21.00
Dánia–Szerbia 21.00
A csoport állása: 1. Anglia 4 pont (2-1), 2. Dánia 2 (2-2), 2. Szlovénia 2 (2-2), 4. Szerbia 1 (1-2).