Lecsaptak Slotra, azonnal nekiszegezték a legnehezebb kérdést

Eseménydús volt a válogatottszünet a Liverpool szempontjából, több játékos is eredményes volt, míg mások megsérültek ebben az időszakban. Arne Slot vezetőedző az Everton elleni bajnoki mérkőzést megelőző sajtótájékoztatóján viszont nem ez, és nem is a meccs volt a legégetőbb téma, hanem Trent Alexander-Arnold jövője.

2025. 04. 01. 10:42
Slot nem tudja megígérni, hogy olykor nem jön ki a sodrából Fotó: AFP/Nurphoto/MI NEWS
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hosszú szünet után folytatódik a Premier League, a Liverpool például tizenhét nap után szerdán lép először pályára, amikor az Evertont fogadja az Anfielden (21.00, tv: Match4). A válogatottszünet alatt a Vörösök néhány játékosa is betalált, néhányan kidőltek a sorból (és azóta felépültek), mégis egy olyan futballista volt a reflektorfényben, aki még csak pályára sem lépett, mert éppen sérült volt. Trent Alexander-Arnoldról van szó, akiről a múlt héten elterjedt, hogy megegyezett a Real Madriddal a közös folytatásról. Azóta viszont ezt több oldalról is cáfolták, de a téma továbbra is érdekes. Nem véletlen, hogy Arne Slotot nem az Everton elleni derbiről, hanem Alexander-Arnold helyzetéről kérdezték először a keddi sajtótájékoztatóján.

Slot Alexander-Arnoldról

– Ő sajnálatos módon sérült, egyébként arról szóltak volna a hírek, hogy milyen remek teljesítményt nyújtott a válogatott meccseken. Trent most a felépülésre koncentrál, mi igyekszünk segíteni őt. Az egész idényben sokat foglalkoztak az ő, illetve Mo (Szalah – a szerk.) és Virgil (Van Dijk – a szerk.) helyzetével. Már nyolc hónapja tart ez. De mi figyelünk erre, és mindhárman remekül teljesítettek ilyen körülmények között is – kerülte ki a kérdést a holland menedzser.

Trent Alexander-Arnold of Liverpool plays during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match between Paris Saint-Germain and Liverpool at the Parc des Princes Stadium. (Photo by Ibrahim Ezzat/NurPhoto) (Photo by Ibrahim Ezzat / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Alexander-Arnold jövőjéről nem akart sokat beszélni Slot. Fotó: AFP/NurPhoto/Ibrahim Ezzat

A sérültekről

Mint az Slot szavaiból kiderült, Alexander-Arnold nem játszhat szerdán. Helyettese, Conor Bradley visszatérésére viszont van esély.

– Ryan (Gravenberch – a szerk.) rendbe jött, bár még egyszer edzenie kell velünk. Ali (Alisson – a szerk.) is velünk edzett, de a mai tréning után mondhatjuk ki biztosan, hogy játszhat. Conor visszatért, de el kell döntenünk, hogy bevethető állapotban van-e, mert még csak néhány edzésen van túl – fedte fel a tréner.

A liverpooli derbikről

Mindig emlékezetes összecsapásokat hoznak a liverpooli derbik. Nem volt ez másképp a legutóbb sem, amikor a házigazda Everton a 98. percben egyenlített, és nem sokkal később le is fújták a mérkőzést, amely így 2-2-vel ért véget. Vagyis az eredmény valóban ennyi volt, de az ütközet a hármas sípszóval nem ért véget, mert Curtis Jones és Abdoulaye Doucoure összekapott egymással, ami tömegjelenethez vezetett. Ráadásul az általában Slot sem tudta kordában tartani az érzelmeit, és végül kiállítottak.

– Ugyanazt várom ezen a meccsen is, mint a legutóbb, egy különbséggel. Most nem fognak éljenezni, ha az Everton játékosai jól teljesítenek a pályán, helyettük a mieinket ünneplik majd. Ha csak a játékot nézzük, akkor ugyanolyan mérkőzésre számítok. David Moyes (az Everton vezetőedzője – a szerk.) veretlen a legutóbbi kilenc bajnokiján, úgyhogy furcsa lenne, ha változtatni akarna a csapat játékán. Ugyanakkor mi vezetjük a bajnokságot, úgyhogy az is furcsa lenne, ha mi változtatnánk – állapította meg a Liverpool vezetőedzője, aki az akkori piros lapjáról ennyit mondott: 

Remélem, hogy máshogy fogok viselkedni az ilyen helyzetekben, de ezt nem tudom megígérni. Nyolc percig tartott a hosszabbítás, és közben végig ellenünk fújt a bíró. Nem hiszem, hogy átélnénk ilyesmit még egyszer, de sosem tudhatjuk.

 

A PSG és Newcastle elleni vereségekről

Közvetlenül a válogatottszünet előtt nehéz időszakot élt át a PL-listavezető Liverpool, az idényben először egymás után két mérkőzést is elveszített. Ráadásul két fontos találkozóról volt szó, a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőről, illetve a Newcastle elleni ligakupa-döntőről. 

– Nem láttam még olyan keményen dolgozni a játékosaimat, mint a PSG elleni százhúsz perc során. Talán ezért tűntünk aztán fáradtnak a döntőben. Ha fittebbek lettünk volna, és a Newcastle úgy játszik, ahogy játszott, akkor is nehéz meccsünk lett volna. Egyébként nem hiszem, hogy fáradtak lettünk volna – mondta a tréner. 

– Általában racionálisan látom a dolgokat. Miután elveszítettük a döntőt, nem volt minden rossz, a Premier League-ben nőtt az előnyünk. Ha ki kell esnünk egy-egy sorozatból, akkor jobb, ha a PSG-hez és a Newcastle-hoz hasonló jó csapatoktól kapunk ki, de szégyenletes, ha a Plymouth Argyle búcsúztat 

– utalt az FA-kupában való kiesésre Slot, amikor egy másodosztályú csapat győzte le az övéit.

A holland edző a két vereség után még nem örült, hogy ezek után szünet következik, de utólag már másként látja a helyzetet.

 – Talán a megfelelő pillanatban jött nekünk a szünet két vesztes mérkőzés után. Csatlakozol a válogatotthoz, ekkor új dolgok kezdődnek. Talán ez is segít, ahogy a környezetváltozás is jót tehet a játékosoknak. Luis Díaz két gólt lőtt, Cody Gakpo egyet, sikerült bizonyítaniuk.

 

Premier League, 30. forduló

kedd:
Arsenal–Fulham 20.45
Wolverhampton Wanderers–West Ham United 20.45 (tv: Spíler 2)
Nottingham Forest–Manchester United 21.00 (tv: Spíler 1)

szerda:
Bournemouth–Ipswich Town 20.45
Brighton–Aston Villa 20.45 (tv: Spíler 2)
Manchester City–Leicester City 20.45 (tv: Spíler 1)
Newcastle United–Brentford 20.45
Southampton–Crystal Palace 20.45
Liverpool–Everton 21.00 (tv: Match4)

csütörtök:
Chelsea–Tottenham Hotspur 21.00 (tv: Spíler 1)

A tabella:
1. Liverpool 29 69-27 70 pont
2. Arsenal 29 53-24 58
3. Nottingham Forest 29 49-35 54
4. Chelsea 29 53-37 49
5. Manchester City 29 55-40 48
6. Newcastle United 28 47-38 47
7. Brighton 29 48-42 47
8. Fulham 29 43-38 45
9. Aston Villa 29 41-45 45
10. Bournemouth 29 48-36 44
11. Brentford 29 50-45 41
12. Crystal Palace 28 36-33 39
13. Manchester United 29 37-40 37
14. Tottenham Hotspur 29 55-43 34
15. Everton 29 32-36 34
16. West Ham United 29 33-49 34
17. Wolverhampton Wanderers 29 40-58 26
18. Ipswich Town 29 28-62 17
19. Leicester City 29 25-65 17
20. Southampton 29 21-70 9

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.