Berlinben Schäfer András riválisát istenítik, aki a magyar helyére pályázik

Mintegy féléves sérülés után visszatérhet az Union Berlin saját nevelésű futballistája, Aljoscha Kemlein. A helyi lap, a Berliner Kurier megjegyzi, hogy a tehetséges játékos Schäfer András helyére is törhet a kezdőben, sőt a magyar válogatott alapemberének riválisában szerintük megvan az, ami többekben – és itt Schäferre is gondolhattak – soha nem lesz meg.

2025. 08. 06. 14:44
Schäfer András dolga mostantól még nehezebb lesz a Bundesliga-klubnál. Fotó: ANDREAS GORA Forrás: DPA
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Aljoscha Kemlein belső középpályás, aki fél évig nem játszhatott sérülés miatt, de a nyári felkészülési meccseken már visszatért a pályára az Union Berlin színeiben. A 21 éves játékost februárban meg is kellett műteni, pedig előtte rendszeresen játszott a csapatban. Most, hogy újra a pályán van, Kemlein határozottan kijelentette, hogy minél hamarabb vissza akarja szerezni a helyét a kezdőben. Ez pedig a helyi Berliner Kurier szerint többeknek rossz hír lehet, és ebbe a körbe sorolták Schäfer András nevét is.

Schäfer András az Union Berlin nyári felkészülése alatt az egyik edzésen küzd a labdáért
Schäfer András az Union Berlin nyári felkészülése alatt az egyik edzésen küzd a labdáért (Fotó: ANDREAS GORA / DPA)

A magyar válogatott alapembere az előző idényben 26 Bundesliga-meccsen játszott az Unionban, de nem volt állandó helye a kezdőben, ami a játékpercein (1537) is meglátszott. Kemlein visszatérése biztosan nem könnyíti meg a helyzetét a csapatba kerülésért, a Berliner Kurier jelezte is cikkében, hogy a belső középpályás poszton van a legnagyobb harc a csapaton belül. Itt többek között Rani Khedira, Janik Haberer és Alex Kral is számításba jöhet.

Schäfer András riválisa egy helyi, berlini kedvenc

A berlini lap ugyanakkor cikkében érezhetően elfogult Kemlein irányában, akit az Union saját nevelésű játékosaként kicsit másként kezelnek a városban. A hosszú sérülése ellenére májusban kapott új, hosszú távra szóló szerződést, és a Berliner Kurier az alábbi megjegyzésével egyértelműen lándzsát tör mellette:

„Kemlein valami olyat hozhat a csapatba, ami nem mindenkinek van meg: Berlin a vérében és Union a szívében” – írják.

A lap itt nyilvánvalóan Schäferrel is szembeállítja a német U21-es válogatott középpályást, aki magyar játékosként, onnan nézve légiósként nem kötődhet annyira a klubhoz.
 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.