Hunvaldékkal a senki földjére

A korrupciót meghonosító szocialisták számoltatnák el fideszes követőiket?

2016. 07. 12. 9:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hunvald György tehát ismét politikus, és bár most akár száz napnál is tovább gondolhatja majd magát újra annak, azért ne féljünk, mert ő mégsem Napóleon. A francia császárt, aki milliókat küldött a halálba, ám akinek polgári törvénykönyve ma is mérvadó, egyre többen éltették az útján, amikor Elba szigetéről visszatért Párizsba. Napóleonnak még egy esélyt adott a nép, mielőtt Waterloonál elbukott, s végképp Szent Ilona szigetére száműzték. Nem tudott élni vele, de rá ma is kiemelkedő történelmi személyként emlékezünk. Ha csak részben igaz lett volna a Fidesz által nemcsak ígért, hanem jól fizetett kormánybiztosokkal „alá is támasztott” elszámoltatás, akkor Hunvaldék visszatérése szóba sem jöhetne. A bírósági bizonyítás nehézségein túl az lenne a minimum, hogy ezek az emberek a közélet közelébe sem kerülhetnének többé. Ezzel szemben blogján a bukását egykor jól megérdemlő polgármester a következőket állítja: egy politikus akkor rehabilitálódik, ha újraválasztják. Ugyanez igaz arra a politikusra is, akit erőszakkal elhurcoltak, börtönbe csuktak három évre, kivonva a forgalomból hét évre, és a végén sikerült „bepöttyözni” azzal, hogy egy lakáscserénél egy lakószobával nagyobb lakást utalt ki a leadott bérleményért cserébe, mint ami járt volna érte. Sok ember kérte Erzsébetvárosban, hogy foglalkozzam újra a politikával, és kezdjem újra. Amíg az erzsébetvárosiak bíznak bennem, addig csinálom – szól a hunvaldi szózat. A balliberális lapok már úgy mentegetik a volt polgármestert, hogy őt csupán „kisebb súlyú” ügyekért vonták felelősségre. Itt csap a részeg ember a kocsmaasztalra, és kiáltja el magát: ácsi! Egy polgármesternek példát kellene mutatnia, tiszteletet és megbecsülést kivívnia. Vagy nem?

Gyenes Leventét, Gyömrő nemrég távozott független polgármesterét felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a kecskeméti számlagyárperben. Lemondott, mielőtt eltávolították volna, és közölte: az önkormányzat ügyeit szépen vitte, s mivel a hatályos törvények szerint megteheti, újra indul, és reméli, viszi is tovább, ahogy például az ugyancsak jogerősen elítélt kollégája tette ezt Kislétán.

Ha az MSZP maradék tagsága azt gondolja, hogy – egy újabb nosztalgiahullámra kapaszkodva – majd jól visszaválasztatja az elvtársakat a Fideszből egyszer csak kiábránduló Magyarországgal, és minden úgy mehet tovább, mint korábban, vagy mint most, csak pepitában, akkor hatalmasat tévednek. Hunvaldékkal örökre a senki földjére jutnak, és jó szívvel senki nem fog emlékezni rájuk.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.