Tavaly nyáron, az idei költségvetés megszavazásakor a teljes ellenzék a magyar családok ellen voksolt. Annak ellenére is, hogy az idei költségvetés a családok támogatásának a költségvetése, amelyben a kormány által a támogatásra fordított összeg több mint két és félszerese a 2010-esnek. Az ellenzék mégsem szavazta meg.
A családpolitika területén végzett több évtizedes kutatói-szakértői múltam fényében megdöbbentő volt látnom és olvasnom a parlamenti szavazás eredményét. A gyurcsányi baloldali egységfront a magyar anyákra és apákra, a még meg sem születettekre, továbbá a hazai középosztály megerősítésére és megerősödésére mondott nemet. Ezzel a mereven elutasító döntéssel az ellenzéki országgyűlési képviselők saját szavazóik egy jelentős részét is cserben hagyták. Európai parlamenti képviselőik ráadásul odakint Brüsszelben mérlegelés nélkül megszavazzák a bevándorláspárti baloldali többség előterjesztéseit a nemzetközi migráció támogatására.
Éppen ezért az alábbiakban arra teszünk kísérletet, hogy röviden bemutassuk az ellenzék által meg nem szavazott és nem támogatott családpolitika eredményeit.
A családpolitika a családot a nemzeti közösség alapértékének tekintő közösségi állami politika. Olyan összefüggésrendszerre van szükség, amely sokoldalúan védi és szolgálja a társadalom alapegységét, a családot. A családokat támogató rendszerek és politikák legfontosabb célkitűzése, hogy az emberek szabadon, kényszerektől mentesen hozhassanak döntéseket családjuk megalapítása és a vállalt gyermekek dolgában. A személyi, családi intimitás sérülése nélkül érezhessék a közösség támogató figyelmét.
A családpolitika lehetséges célkitűzései: a gyermek hasznosságának elismerése a gyermekvállalás támogatásán keresztül; a gyermeknevelés költségeinek átvállalása az állam, a társadalom által; a családok jövedelmi egyenlőtlenségeinek, szegénységi kockázatának csökkentése; a családok belső stabilitásának elősegítése; a termékenység befolyásolása; egy komplex, stabil és a változó kihívásokra reagálni képes családpolitikai rendszer működtetése.