Gyurcsány nem fogja kezét-lábát törni a szakdolgozatáért

Ha megtalálja, nyilvánosságra hozza szakdolgozatait, de csak a normálisan elvárható, átlagos erőfeszítéseket teszi majd meg.

BL
2012. 04. 05. 16:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus egy lakossági fórum előtt tartott sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, nem fogja kezét-lábát törni, hogy megtalálja dolgozatainak saját példányait, de a normálisan elvárható, átlagos erőfeszítéseket megteszi a diplomamunkák felkutatása érdekében. Gyurcsány Ferenc elmondta, jó pár ezer kötetes könyvtára van, és a pécsi idők óta hatszor költözött, sok holmi még mindig dobozokban van. A következő napokban-hetekben azonban ki fogja nyitni a dobozokat, és végignézi a polcokon a köteteket.

Az egykori kormányfő kifejtette, nem tudja, van-e politikai provokáció vagy szándékosság a mögött, hogy Pécsett nem találják a szakdolgozatát, de ahhoz már hozzászokott, hogy ha a jobboldalnak baja van, a második mondatban eltalálnak hozzá.

Mint arról beszámoltunk, leállította Gyurcsány Ferenc 1984-ben írt szakdolgozatának keresését a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának dékánja. Geresdi István a Pécsiújság.hu hírportálnak azt mondta: az abban az évben végzett technika és biológia szakos tanárok szakdolgozatai megvannak az intézeti könyvtárakban, a volt miniszterelnöké azonban hiányzik közülük.

Az MNO Mellár Tamásnál is érdeklődött Gyurcsány tanulmányai ügyében, a neves közgazdász ugyanis a nyolcvanas években a kapitalizmus és szocializmus politikai gazdaságtana tantárgyból vizsgáztatta a DK későbbi elnökét, és a reformkommunisták táborába tartozó fiatalként emlékezett rá. „Gyurcsány Ferencnek elég jó eredményei voltak a főiskolán, a fellépésével sem akadt probléma. Szakdolgozatával kapcsolatban nem igazán tudok nyilatkozni, ha jól emlékszem, ifjabb Zeller Gyula volt az egyik bírálója.” A KSH korábbi igazgatója azonban egy furcsa, nem várt telefonhívásról is beszámolt abból az időszakból. „Egyik nap, a reggeli órákban csörgött az irodai telefonom. A hívó annyit mondott: »Mellár elvtárs, ma megy hozzád a KISZ-bizottság titkára. Figyelj oda rá!« Én annyit válaszoltam: mindenkire odafigyelek. A telefonáló csupán annyit kért, hogy Gyurcsányra különösen” – idézte vissza emlékeit a tanárképző egykori oktatója.

Schmitt Pál plágiumügye után nőtt meg az érdeklődés több politikus diplomamunkája és doktorija után. Orbán Viktor miniszterelnök az Orbánviktor.hu weboldalon szerdától teljes terjedelmében hozzáférhetővé tette szakdolgozatát.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.