logo

A Detroit nyerte a Stanley Kupán

MTI
2002.06.14. 06:41

A Detroit Red Wings nyerte a Stanley Kupát, miután az észak-amerikai profi jégkorongliga döntőjének ötödik mérkőzésén 3-1-re legyőzte a Carolina Hurricanes együttesét.

Stanley Kupa döntő, ötödik mérkőzés: Detroit Red Wings-Carolina Hurricanes 3-1 (0-0, 2-1, 1-0). Gólütők: Holmström (25.), Shanahan (35., 60.), illetve O,Neill (39.). A párharcot 4-1-es összesítéssel a Detroit nyerte.

A hazaiak mezőnyfölénye a második harmad elején érett góllá: a 42 éves orosz Igor Larionov középre adásába a svéd Tomas Holmström szúrt bele, a korong védhetetlenül vágódott a lett Arturs Irbe kapujába. A 35. percben az olimpiai bajnok Brendan Shanahan emberelőnyben növelte a különbséget, de a szünet előtt Jeff O,Neill hasonló szituációból szépített. A cseh Dominik Haseket 166:03 perc után mattolták ismét.

A záró játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Carolina, a végén még Irbe helyett is csatár jött be, de Shanahan a félpályáról nem hibázott.

A Detroit fennállása 10. bajnoki címét szerezte. A playoff legértékesebb játékosának a svéd Nicklas Lidströmöt választották: a Red Wings hátvédje az első európai, aki megkapta a Conn Smythe Trófeát.

Scotty Bowman pályafutása kilencedik Stanley Kupáját nyerte, ezzel ő lett az NHL történetének legsikeresebb vezetőedzője. A 69 éves tréner közvetlenül a lefújás után bejelentette visszavonulását. Valószínűleg ezt teszi Hasek is. A sztárkapusnak már csak ez a trófea hiányzott a gyűjteményéből.