A Forrás-részvényeket az ügylet keretében a Budapesti Értéktőzsdére (BÉT) be kívánják vezettetni. A BÉT és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a tőzsdei bevezetést és a cserét már jóváhagyta. A cserére az ország 140 különböző bankfiókjában (HVB Bank, IEB, Postabank, Takarékbank CAIB Értékpapír) nyílik lehetőség.
A Forrás minden egyes saját részvényéért egy darab 1000 forint névértékű kárpótlási jegyet kér a tranzakció során. Az ügylet úgy zajlik, hogy az alanyi jogon kárpótolt személy a lakhelyéhez legközelebb eső kijelölt cserehelyen a kiutaló határozattal, személyi okmányokkal (lakcímet igazolókkal) és adókártyával együtt Forrás Rt. részvény cserére nyújtja be kárpótlási jegyeit. A cserére illetékes bank a becserélőt a jegyzési időszakot követően tájékoztatja, hogy az általa ingyenesen nyitott és kezelt értékpapírszámlán elhelyezte a csere tárgyát szolgáló Forrás Rt. részvényeket. A nem alanyi kárpótoltak esetében némileg változik a helyzet, hiszen ezek a személyek a tranzakcióban nem élveznek elsőbbséget, szemben az alanyi kárpótoltakkal; azaz az allokáció második résztvevői.
Az allokációról Patonai József a Forrás Rt. elnök-vezérigazgatója és az ÁPV Rt. illetékesei úgy nyilatkoztak, hogy jelenlegi számítások szerint mind az alanyi, mind a másodlagos kárpótlási jegyek tulajdonosait ki tudják elégíteni Forrás részvénnyel, azaz „üres, vagy félig üres kézzel” egy jegyző személy sem megy haza.
A Forrás Rt.-ről azt kell tudni, hogy alapvetően vagyonkezelési és befektetési tevékenységet végez; ez alatt azt kell érteni, hogy a cégnek különböző nagy magyar tőzsdén jegyzett – és azon kívüli –vállalatokban van tulajdoni része (pl. MOL, Antenna Hungária, Richter, Cartográphia Kft., Hungaropahrama Rt.). Ezen tulajdonok kezelésével és hasonlók vásárlásával – hosszú távon nagy hasznot hozó, nagy biztonságú befektetésekbe történő pénzügyi invesztíciókkal – foglalkozik. A biztonságos befektetési módot mi sem mutatta eddig jobban, mint az, hogy a Forrás Rt. tavaly 277 millió forint nettó árbevételt és 110 millió forint adózás előtti nyereséget produkált. A pontos és biztonságos portfóliókezelésnek köszönhetően a társaság az idei év első öt hónapja alatt adózás előtti nyeresége 300 millió forint volt, ez a tervek szerint az év végéig 426 millió forintra nő, az adózott nyereség pedig várhatóan eléri majd a 350 millió forintos szintet.
Dömötör Csaba: Vizsgálóbizottságot kezdeményezünk a Facebook-cenzúra ügyében - videó