Pinke György, az MTV ügyvezetője február elején beszélt arról az MTI-nek, hogy a filmszerződésben érintett betéti társaságtól várja jelenleg a Magyar Televízió (MTV) Rt. a jogtalanul kötött megállapodás alapján kiutalt összeg visszafizetését.
Akkor azt közölte, a második felszólítást is kiküldték a társaságnak; ha az ebben közölt „szűkebb” határnapig sem fizetik vissza az összeget, „akkor ügyvédek megindítják az eljárást”, és valószínűleg polgári pert kezdeményeznek Ragáts Imre decemberben lemondott elnök és a gazdasági társaság ellen is – tette hozzá.
Mint mondta, az intézmény közszolgálati kuratóriuma már decemberben felszólította az MTV Rt.-t, hogy nyilvánítsa semmisnek a szerződést és állítsák helyre az eredeti állapotot.
Pinke György akkori közlése szerint ez azt jelenti: „mi visszaadjuk a kazettát, ők fizessék vissza a közel 14 milliós átutalást”. Rámutatott, „kuratóriumi felszólítás nélkül is kötelessége a tévének megtéríttetnie a kárát”.
A volt elnök ellen kezdeményezendő esetleges büntetőeljárással kapcsolatban az MTV ügyvezetője felhívta a figyelmet az ezzel kapcsolatos nehézségekre. „Megoszlik a bírósági gyakorlat, hogy az aránytalanság hol kezdődik” – emlékeztetett. „Tudomásom szerint 40-60 százalékos eltérést még nem tekintenek aránytalannak” – tette hozzá.
Ugyanakkor emlékeztetett arra: a gazdasági társaságokról szóló törvény azt mondja ki, ha a cég felügyelő bizottsága (fb) javasolja a büntető feljelentést, és a vezérigazgató ezt nem teszi meg, az fb maga lép hivatalból az ügyben.
A Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége csütörtökön tárgyalja az rt. felügyelő bizottságának (fb) azon jelentését, amely feljelentést javasol Ragáts Imre ellen, a volt tévéelnök tavaly decemberi távozása előtt nyilvánosságra került filmszerződés ügyében.
Az fb szerint „feltehető, hogy hanyag vagy hűtlen kezelés bűncselekményének alapos gyanúja áll fenn” az ügyben – mondta az MTI-nek szerdán Haraszti Miklós, a kuratóriumi elnökség tagja.
A Keresztül-kasul a tengereken című búvárfilm-sorozat egy adásperce kategóriája átlagárainak hat-hétszeresébe került. A sorozat több mint négyszer drágább volt az MTV számára, mint az utóbbi évek legköltségesebb ilyen műsorának egy adásperce – jegyezte meg.
A HVG december 18-ai számában jelent meg, hogy „azóta elvált felesége üzlettársának cégétől – állítólag a piaci ár háromszorosáért – vásárolt természetfilm-sorozatot Ragáts Imre, a köztévé elnöke” az MTV részére.
Ragáts Imre egy nappal a HVG megjelenése előtt, órákkal azt követően, hogy a hír nyilvánosságra került – egészségi okokra hivatkozva – január 1-jei hatállyal lemondott posztjáról. A Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriumi elnöksége másnap, azaz december 18-án egyhangú szavazással elfogadta a lemondást.
Így nézi le a nőket és tölti ki a dühét rajtuk Magyar Péter