Sasvári Szilárd, a Fővárosi Közgyűlés várostervezési, városképvédelmi bizottságának elnöke elmondta: az általa vezetett testület dönt a főváros tulajdonában lévő közterek foglalásáról, ám hozzájuk még csak engedélykérelem sem érkezett. Hozzátette: a hagyományos utcazenéléshez nem szükséges közterület-foglalás, viszont ha más tevékenységet is folytatnak – például szórólapozást –, akkor kötelező.
Ismeretes: a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) által százharmincötmillió forintnyi közpénzzel támogatott fesztivál célja, hogy a színvonalas könnyűzenei rendezvények mellett erősítsék az emberekben az európai érzést és az uniós polgárságot, s unióval kapcsolatos kiadványokat terjesztenek a koncertek ideje alatt. A Magyar Nemzet megtudta: a szórólap nem volt más, mint a Külügyminisztérium által 2003-ban kiadott EU-s propagandafüzet.
Mint arról a lap beszámolt, közbeszerzési eljárás nélküli, a kancellária internetes honlapján megjelentetett pályázaton nyert az utcazenei fesztiválra százharmincötmillió forintot a Magyar Rendezőirodák Szövetsége Egyesület. Tucatnyi világhírű filharmonikus és dzsesszzenekar magyarországi fellépési, utazási és szállásköltsége összességében is jócskán elmarad a Muzsikáló nyárelő rendezvénysorozatétól – erről koncertszervező társaságok nyilatkoztak a Magyar Nemzetnek.
Az egy hónapig tartó, s az EP-választás előtt kezdődött rendezvény pályázati felhívása május 20-án jelent meg, 27-én már nyertest hirdettek, s a kiírás szerint a szervezőknek már június 1-jétől szerepeltetnie kellett a fellépő zenekarokat Budapest közterein.
A fesztivál előkészítésében és lebonyolításában szerepet vállalt Juszt László felesége, Kővári Katalin is, aki a Miniszterelnöki Hivatal és a rendezvényirodák szövetsége közti kapcsolattartó is egyben. Demszky Gábor főpolgármester felesége a rendezvényirodák szövetségének megalapításánál segédkezett.
Megérkezett a konvoj az ország karácsonyfájáért – videó