Az eset érdekessége, hogy a közvélemény csak akkor szerzett tudomást a bűncselekményről, amikor már rendőrkézen voltak a tettesek. A hatóságok ugyanis azt tanácsolták a család tagjainak, hogy tartsák titokban a családfő elrablását. Mindenkinek azt mondták, hogy Bajram Temaj üzleti ügyben több napra Budapestre utazott. Így akarták megzavarni az emberrablókat is.
Ám az emberrablásnak voltak szemtanúi is. Látták, amint ismeretlen támadók pisztollyal kényszerítik a hazaérkező Bajram Temajt, hogy szálljon vissza autójába. Majd ismeretlen helyre távoztak vele. De mire híre ment volna az esetnek, a rendőrség felszámolta a hattagú bandát, amely bérelt újvidéki lakásban tartotta fogva Temajt. A „nemzetközi” (szerbiai, koszovói, vajdasági és boszniai) bűnbanda két tagja nő, mindketten újvidékiek.
Egy olyan bűncselekménynek, amelynek áldozata albán, a tettesek pedig szerbek, menthetetlenül politikai mellékzöngéi is vannak. Ezekben a napokban figyelem középpontjában áll a koszovói rendezés, s szinte állandó témája a belgrádi médiumoknak a szerbek koszovói sanyargatása. Annak idején, amikor a szerbek elleni megmozdulások voltak Koszovóban, a vajdasági kisebbségek ugyancsak atrocitásoknak kitéve.
A légi csapások idején pedig nem maradt egy albán pékség, cukrászda, üzlet kirakata sem épen, módszeresen járták a várost, és „büntették” az albánokat. Akkor ezt a hatóságok elnézték, senkit sem büntettek meg. Ezúttal azonban gyorsan és eredményesen lecsaptak.
A kiszabadítási akció igen látványos volt. Az újvidéki rendőrség tagjai vettek benne részt a belgrádi belügyminisztérium embereivel, a csendőrség és a terrorellenes alakulatok tagjaival, valamint a titkosszolgálat ügynökeivel együttműködve.

Elindult a 2026-os költségvetés vitája – ezt ígéri a kormány