Az Apró-Gyurcsány érdekkör „titkait” vizsgálná a Fidesz

„Az Apró-Gyurcsány érdekkör milliárdjainak titkait” vizsgáló bizottság felállítását kezdeményezte pénteken a Fidesz országgyűlési frakciója – jelentette be sajtótájékoztatóján Szijjártó Péter és Répássy Róbert. A bizottság feladata többek között egyes állami ingatlanok privatizációjának, illetve egyes cégeknek a privatizációban játszott szerepének vizsgálata lenne. A miniszterelnöknek nem áll szándékában nyilvánosságra hozni azokat a szerződéseket, dokumentumokat, amelyeket a Fidesz kért tőle – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.

MNO
2005. 04. 01. 10:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az Apró-Gyurcsány érdekkör milliárdjainak titkait” vizsgáló bizottság felállítását kezdeményezte pénteken a Fidesz országgyűlési frakciója – jelentette be sajtótájékoztatón Szijjártó Péter és Répássy Róbert.

Répássy Róbert a kormányfő vagyonbevallására hivatkozva emlékeztetett: Gyurcsány Ferenc tavaly 100 millió forint, tavalyelőtt pedig 83 millió forint jövedelmet húzott a tulajdonában álló vállalatbirodalomból. Hozzátette: a miniszterelnök a Fidesz felvetésére fél évvel ezelőtt megígérte, hogy feltárja cégeinek a privatizációban való részvételét, valamint nyilvánosságra hozza cégbirodalmának az állammal fennálló kapcsolatait. Gyurcsány Ferenc ezt a mai napig nem tette meg – mutatott rá Répássy. Közlése szerint a Fidesz már másfél évvel ezelőtt azt is tisztázni szerette volna, „hogy bizonyos állami ingatlanok hogyan kerültek a Gyurcsány-család érdekkörébe” – olvasható a Fidesz honlapján.

2003 nyarán kértük először azt, hogy Gyurcsány Ferenc hozza nyilvánosságra meggazdagodásának titkait, és azt, hogy az érdekkörében álló cégek milyen szerepet játszottak a privatizációs folyamatokban, milyen szerződéseket kötöttek az állammal, illetve az állam különböző társaságaival és cégeivel – mondta Szijjártó Péter, a határozati javaslat előterjesztője. A politikus emlékeztetett arra: másfél éve minden parlamenti és parlamenten kívüli fórumot felhasználtak, hogy a titokra fény derüljön. Hozzátette: a felállítandó testületnek választ kell adnia arra a kérdésre, milyen forrásokból származott a kormányfő tavalyi 100 millió és a tavalyelőtti 83 millió forintos jövedelme. A bizottság feladata lesz kideríteni azt is, volt-e szerepe a miniszterelnök vagyongyarapodásában a tulajdonában álló cégek államhoz fűződő kapcsolatának, illetve, hogy az Apró-Gyurcsány érdekkör felhasználta-e politikai kapcsolatait és befolyását a családi vagyon gyarapításához – hangsúlyozta Szijjártó. De a képviselő jogos kérdésnek tartja azt is, hogy került-e állami vagy önkormányzati ingatlan ennek az érdekkörnek a tulajdonában és ha igen, hogyan és milyen módon.

Szijjártó Péter közölte: a grémiumnak arra a kérdésre is meg kell találni a választ, hogy milyen kapcsolat fűzte ill. fűzi az Apró-Gyurcsány érdekkör tulajdonában álló társaságokat az államhoz, illetve annak különböző társaságaihoz. Répássy Róbert közlése szerint a testületet a vizsgálóbizottságok működésének alkotmányos feltételeit rögzítető 2003-as alkotmánybírósági határozatnak megfelelően kívánják felállítani és működtetni. Ennek időtartama legfeljebb a megalakulásától számított 180 napig tartana – mondta.

A miniszterelnöknek nem áll szándékában nyilvánosságra hozni azokat a szerződéseket, dokumentumokat, amelyeket a Fidesz kér tőle. László Boglár kormányszóvivő tájékoztatása szerint Gyurcsány csak azokat az adatokat tárja a közvélemény elé, amelyet számára a törvény kötelezővé tesz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.