Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali német hírmagazin Schröder utolsó reformja című írásában bizonyítja, mennyire igaztalanok azok a vádak, miszerint a Merkel-kormány megalakulásáig hónapokon keresztül nem történt semmi, szinte nem is kormányozták az országot.
Sokszor bírálták a szeptember 18-i választások és a hivatalos kormányváltás között eltelt két hónapot a kormányzati munka teljes leállásáért, pedig ez így nem igaz. November 3-án a hivatalban lévő kancellár, Gerhard Schröder még törvénytervezetet küldött át a Bundestagnak. Az új jogszabály a „Törvény a lópatkolás reformjának szabályozásáról és az állatvédelmi előírások módosításáról” címet viseli. A 18 oldalas jogszabálytervezet célja, hogy az 1940-ben törvényben szabályozott patkolási előírásokat módosítsa. A törvény – melyet a földművelési minisztérium készített elő – preambuluma szerint egyszerre kíván a modern patkolási előírásoknak megfelelni és eleget tenni az európai állatvédelmi szabályozásnak.
Monitor (wdr.de/tv/monitor)
A nyugatnémet televízió riportműsorában A privatizált háború: Német zsoldosok harcolnak Irakban című tudósításában mutatja be, miként halad az ország stabilizálása és demokratizálása.
A riport három német szemüvegén keresztül mutatja be a mintegy 20 000-re becsült, Irakban tevékenykedő zsoldos életét, akik általában az amerikaiak bázisain laknak, konvojokat kísérnek és iraki katonákat képeznek ki, egyre több feladatot véve át a koalíciós hadseregektől. Magán biztonsági cégek toborozzák őket a világ minden pontjáról, s napi körülbelül 800 dolláros fizetésért kockáztatják az életüket. A legnagyobb előnye alkalmazásuknak, hogy az ő életükkel egyetlen kormánynak sem kell elszámolnia. Ezért arról sincsenek pontos számok, hogy hányan is haltak meg közülük Irakban.
Der Spiegel
A „Hiszen Te vagy Németország” elnevezésű hetven évvel ezelőtti „kezdeményezést„ idézi fel a legújabb, Te vagy Németország című kampány, amely a kezdeményezőkedvet és optimizmust kívánja a széles tömegekben terjeszteni. Az ötletgazdák szerint nem szabad a kampányt csak nemzeti szocialista kezdeményezésként elintézni.
A komoly média fanfárok közepette beharangozott kezdeményezés „Te vagy Németország” – mely hirdetéseiben a kezdeményezőkedvet és optimizmust kívánja a széles tömegekben elterjeszteni – nem egészen új.
– Minden alkalommal, amikor a reklámfilmet a televízióban látom, erre a képre kell, hogy gondoljak – nyilatkozta Stefan Mörz történész és ludwigshafeni levéltáros. A felvétel 1933 és 35 között készülhetett. A fénykép a város legnagyobb terén készült, s a transzparensen jól olvasható „Hiszen Te vagy Németország”. Mint további képek is bizonyítják a hetven évvel ezelőtti „kezdeményezésnek” is voltak prominens támogatói, mint Hermann Göring és Joseph Goebbels.
Lars Cords, a kezdeményezést kiagyaló kommunikációs iroda szóvivője kijelentette, hogy a kampányukat nem lehet félreérteni. Már reklámfilmjük azon jelenete is, mely a holokauszt emlékművet ábrázolja, világossá teszi, „hogy mi olyan értékekért lépünk fel, mint az emberi méltóság, a demokrácia, a személyiség tisztelete és a pluralizmus”. Ezért nem szabad az egész kampányt egyszerűen nemzeti szocialista kezdeményezésként elintézni.
Köcsögök, elküldtem őket a k.rva anyjukba, Dunába lökném az összeset - ez Magyar Péter véleménye a sajtóról