- Magyarországnak éppen azért, mert Nyugat-Európában korlátok voltak, lehetősége volt a magyar könnyűiparnak, még megmaradt részének, elsősorban a szövetkezeteknek, bérmunkát gyártani Nyugat-Európába. Ez a bérmunka jelentősen csökkent, hiszen a kínai árukkal, illetve a kínai árakkal nem lehet versenyezni, Kínában sokkal olcsóbban termelnek – mondta Marosi Ildikó.
Az Európai Unió dömpingvám kivetésével próbálja megvédeni az európai piacot, egészen pontosan a távol-keleti bőrcipőkre vetettek ki vámot, de ennek a magyar piacon elenyésző hatása lesz – mondta Várszegi Árpád. A Bőr- és Cipőipari Egyesülés igazgatója úgy véli, a vám hatása azért is lesz csekély, mert azt nem vetik ki a magyar importban nagy mennyiséget képviselő nem bőr felsőrészű cipőkre, illetve a gyermek- és sport lábbelikre.
A következő öt hónapban fokozatosan emelik a vámtételt, kínai cipők esetében 19,4, a vietnámi gyártmányoknál 16,8 százalékot jelent. Néhány év alatt a kínai import miatt mintegy 120 cég szűnt meg Magyarországon, a foglalkoztatottak száma több ezer fővel csökkent.
radio.hu

Botrányok és tiltakozások a Fővárosi Közgyűlésben, Kollár Kinga bujkál