Etikátlan és jogi kérdéseket is felvet az az adásvételi szerződés, amelyet a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium egykori közigazgatási államtitkára kötött Huber Miklóssal, a tárca egykori gazdasági igazgatójával – állapította meg a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVVM) vizsgálata. A lakás visszakerül állami tulajdonba, mivel a tárca a szerződést a vevő kezdeményezésére visszamenőleges hatállyal felbontja – tájékoztatta az MTI-t Bakonyi Ágnes, a tárca sajtófőnöke.
A vizsgálatot a héten rendelte el Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter, miután tudomására jutott az ügylet. A vizsgálat megállapította, hogy az adásvételi szerződést egy olyan 1995-ös közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszteri rendelet alapján kötötték, amely túlzottan nagy mozgásteret biztosít az ár megállapítását illetően, a szolgálati lakások eladása esetére. A tárca egyébként már korábban megkezdte ennek a jogszabálynak a felülvizsgálatát és korszerűsítését – olvasható a közleményben.
Időközben Huber Miklós – aki 1994. december 16-tól dolgozott a minisztériumban – írásban kezdeményezte a tárcánál az ingatlan adásvételi szerződés közös megegyezéssel történő felbontását. Mint levelében fogalmaz, az összes körülményt mérlegelve úgy döntött, felajánlja az eredeti tulajdonviszony visszaállítását – írta a sajtófőnök. Így a szolgálati lakás visszakerülhet az állam tulajdonába, és nyilvánosan értékesíthető, eladható – tette hozzá Bakonyi Ágnes.
A Magyar Nemzet keddi számában jelent meg, hogy nyugdíjba vonulása előtt Huber Miklós a KVVM gazdasági igazgatója 3 millió forintért vásárolhatta meg a IV. kerületi, 71 négyzetméteres, korábban általa használt lakást, amelyet előzőleg a minisztérium költségén újítottak fel.
Az üggyel kapcsolatban a Fidesz pénteken arra szólította fel a kormányt, hogy a miniszterek hozzák nyilvánosságra: az irányításuk alatt álló minisztériumokban jutottak-e kedvezményes módon lakáshoz, vagy egyéb juttatáshoz a tisztségviselők.
MTI
Milyen ország lenne itt, ha egy zenebohóc vezetné?