Die Presse (diepresse.com)
A konzervatív osztrák napilap Az Egyesült Államok bírálja az ÖMV iráni olajüzletét című cikkében foglalkozik a teheráni rezsim sikerével.Irán ünnepel, az EU bólint, de az Egyesült Államok egyáltalán nem örül az osztrák olajipari vállalat, az ÖMV hét végén megkötött hatalmas iráni üzletének. Az osztrák cég ugyan titkolózik az üzlet nagyságrendjét illetően, de Seyyed Kazem Vaziri-Hamaneh, az iráni olajügyi miniszter büszkén beszélt az eddigi legnagyobb európai partnerrel megkötött üzletről, melynek értéke eléri a 30 milliárd dollárt. A tervek szerint az ÖMV termelné ki a hatalmas South Pars gázmezőt, és egy folyékonygáz-előállító üzemet készítenie. Az elképzelések szerint az itt kitermelt gázt hajóval szállítanák egy horvátországi terminálig, melynek elkészítését 2011-ig tervezik. Az iráni rezsim számára kapóra jött, hogy az atomvita idején egy ilyen nagyságú befektetőt találtak. Ennek megfelelően igen részletesen foglalkozott a témával az állami iráni média az ÖMV szerződéssel kapcsolatos győzelmi jelentéseiben.
-Ezek nyugtalanító hírek- kommentálta a történteket az amerikai külügyminisztérium szóvivője. Washington álláspontja szerint most nem az Iránnal kötendő üzletek idejét éljük. Elméletileg az Egyesült Államok szankciókat hozhat az ÖMV ellen a 2006 szeptemberében meghosszabbított Iran Sanctions Act nevű törvény alapján.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A konzervatív német napilapban Michael Ludwig Gates nem tudja meggyőzni Oroszországot című cikkében foglalkozik az amerikai védelmi miniszter moszkvai útjával, ahol a Közép-Európába tervezett rakétavédelmi rendszer előnyeiről kívánta meggyőzni vendéglátóit. Nyugati szakemberek meggyőződése, hogy az oroszok által emlegetett fenntartások csak a felszínt jelentik, a háttérben az oroszokat egészen más célok mozgatják. Nem igaz az az orosz érv, hogy az amerikai rakétavédelmi rendszer megzavarná a nukleáris stratégiai erőegyensúlyt, vagy károsan befolyásolná az orosz biztonsági érdekeket- áll a berlini Stiftung Wissenschaft und Politik tanulmányában. (Az SWP a szövetségi kormány külpolitikai tanácsadó intézménye – a szerk.) A tanulmány szerint Moszkva szeretné megakadályozni a közép-európai országok mélyebb integrációját, és befolyásolná a NATO döntéseit. Mindebben az Amerika-ellenességre épít, s végül a Kreml, miközben fennhangon óv a fegyverkezési versenytől, mint az amerikai rakétavédelmi rendszer elkerülhetetlen következményétől, már régen megkezdte stratégiai nukleáris fegyverrendszerének megújítását, a tempó felgyorsítását és a hadügyi kiadások megemelését. Mindezt az amerikai rakétavédelmi programmal indokolja.
Lemondta a Zeneakadémia Varnus Xavér koncertjét