A vámnyomozók gyanúja szerint a milliárdos kárt okozó közhasznú, karitatív egyesület kapcsán a kezdeményezők vizsgálnák többek között az eset nemzetbiztonsági kockázatait, illetve azt, hogy a polgári titkosszolgálatokat irányító kancelláriaminiszter testvérei hogyan kerültek kapcsolatba az alapítvánnyal.
A rendőrség morális válságát vizsgáló parlamenti bizottság a jelenlegi helyzethez vezető kormányzati döntéseket, társadalmi, politikai, gazdasági és szervezeti okokat, irányítási hibákat venné számba, továbbá foglalkozna azzal is, hogy a rendőri jogsértésekre milyen arányban derül fény és mekkora részük marad következmények nélkül.
A 10 tagú, paritásos – felerészben kormánypárti, felerészben ellenzéki képviselőkből álló – bizottságokba C típusú nemzetbiztonsági vizsgálaton átesett képviselők kerülhetnének majd be, ha a parlament is megszavazza a testületek felállítását. Az ellenzéki képviselők mindkét vizsgálóbizottság felállítása ügyében sürgős tárgyalást kértek.
Az Országgyűlés alkotmányügyi bizottsága nagy többséggel támogatta az általános vitára bocsátását annak az MSZP-s, fideszes, SZDSZ-es és MDF-es képviselők által beterjesztett javaslatnak, amely a digitális műsorszórással kapcsolatos pályázatok országgyűlési ellenőrzését szolgáló eseti bizottságok felállításáról szól.
A javasolt bizottságban helyet kapna mind az öt parlamenti párt 1-1 képviselője, illetve szakértője. A testület kétharmados többséggel alakítaná ki véleményét, állásfoglalását a digitális műsorszórással kapcsolatos pályázatokról.
(MTI)
Ettől az egy hozzávalótól lesz igazán jó a csirkeraguleves
