Budai Gyula hozzátette: amennyiben a kért értékesítési moratóriumot a kabinet nem hirdeti meg, a Magosz nem vesz részt a további tárgyalásokon. Az igazgató, aki a Fidesz nagykállói választókerületi elnöke, megjegyezte azt is, hogy az ellenzéki párt szintén távol marad az egyeztetésektől, ha a további földeladást nem függesztik fel. A sajtótájékoztatón részt vett Simon Miklós, a Fidesz országgyűlési képviselője, aki nem reagált a párttal kapcsolatos kijelentésre, azt nem erősítette vagy cáfolta meg.
A Magosz vezetője a moratórium szükségességét azzal magyarázta, hogy „mutyizás folyik” az állami földek eladásánál, s ennek alátámasztására a Szendrői Állami Gazdaság területének értékesítését hozta fel. Azt állította, hogy két sikertelen eladás után „célirányosan írták ki a pályázatot, egy befektetői körnek kedvezve”. Elmondta: a Borsod megyében lévő 4913 hektáros területre a nyírbátori Kelet-Grain Kft. és 23 magánszemély konzorciuma pályázott. Újságírói kérdésre válaszolva Budai Gyula elismerte, hogy a kft. gazdasági társaságként a jelenlegi törvények alapján nem lehet vevő, de – szerinte – „éppen ezért próbálkoznak konzorciumba tömörülve magánszemélyként”.
Strómanoknak nevezte a pályázó magánszemélyeket, akik másoknak vásárolnak, s hozzáfűzte: „nincs olyan gazdálkodó, aki képes lenne a 600 milliós vételárat kifizetni, még banki hitellel sem”.
A szövetségi igazgató a Magyar Nemzetben a szendrői földeladással kapcsolatban megjelent írásra hivatkozott, s azt mondta, „követelik Veres János pénzügyminisztertől, hogy adjon tájékoztatást arról, miért csökkentették 1,2 milliárdról 600 millióra a szendrői földek árát, személy szerint van-e köze a nyírbátori kft.-hez, s hozzák nyilvánosságra, ki az a 23 magánszemély, aki pályázott”. Mint mondta, a Magosz számára elfogadhatatlan, hogy miközben tárgyalnak a földtörvényről, változatlanul tart az állami területek eladása.
(MTI)
Szívszorító üzenetet küldött a Budapesten meggyilkolt amerikai turistalány édesanyja