Néhány hónap alatt szerzett diplomát

Nem igaz, hogy a trencséni Alexander Dubcek Egyetem egyes hallgatóinak már egy-két akadémiai év után diplomát adott – állítja a felsőoktatási intézmény rektora, Miroslav Mecár. A Pravda napilap információi szerint a Vág partján fekvő város Alexander Dubcek Egyetemén Daniela Bánociová, a szociális és közgazdaság-tudományi kar dékánjának lánya néhány hónap alatt „elvégezte” ötéves tanulmányait.

MNO
2009. 10. 26. 19:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A napilap úgy tudja, a mára már mérnök Daniela feszes programjába még egy féléves bolognai részképzés is belefért. Apja tagadja, hogy lánya tanulmányaiba bármi módon is beavatkozott volna, noha az egyetem honlapján közzétett adatokból az is kitűnik, hogy tagja volt lánya államvizsga-bizottságának. A Pravda szerint az egyetemi tanács egyik tagja, Drahomíra Janíková is két esztendő alatt "tudta le" az ötéves képzést.

Mecár közölte, Bánociová a kassai Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karán tanul 2001 és 2006 közt, 2006-ban jelentkezett a trencséni intézménybe, ahol a Kassán szerzett kreditek felhasználásával már 2007-ben engedték államvizsgázni. A rektor elismerte, hogy Bánociová apja is tagja volt az államvizsga-bizottságnak, de Daniela vizsgáztatásakor nem volt jelen.

Az egyetem vezetője szerint az sem felel meg a valóságnak, hogy Janíková rövid idő alatt szerzett diplomát Trencsénben. Ő a nyitrai Pedagógiai Főiskolán végzett, majd a pozsonyi egészségügyi főiskolán doktorált, Trencsénben pedig – ahová 2007-ben jelentkezett – idén a korábbi vizsgáit elismerve engedték államvizsgázni és szakdolgozatát megvédeni.

A KDH hétfőn azonnali vizsgálatot sürgetett Ján Mikolaj oktatási minisztertől a villámgyors „diplomázás” ügyében. Sőt, azt is követelte, hogy a jelenlegi parlamenti ülésen számoljon be az esetről és az ellenőrzésről. Mikolaj azt ígérte, ha a napilap állításai beigazolódnak, a felsőoktatási intézmény büntetésre számíthat.

(ujszo.sk)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.