Iszonyúan retteg Gyurcsány holdudvara

Szent Korona-tan, önkényuralmi rendszer, leszakadás, Csurka-Torgyán-Orbán-tengely – a kormány első száz napját értékelte Gyurcsány Ferenc demokratikus chartája. A felszólalók szerint a Fidesz kétharmados választási győzelmével veszélybe került a demokrácia, de arról egyikük sem beszélt, hogy 2006 őszén sérült-e a jogállam. Az MNO-nak korábban rekordteljesítményként beszéltek a kormány első száz napjáról.

MNO
2010. 09. 18. 17:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mi marad a demokráciából? – Erre a kérdésre kereste a választ a Gyurcsány Ferenc által életre hívott Magyar Demokratikus Charta a tévéostrom negyedik évfordulóján. A konferencián a volt miniszterelnök is részt vett.

Debreczeni József ismét megkérdőjelezte a kétharmados többséggel miniszterelnökké választott Orbán Viktor demokratikus elkötelezettségét. Debreczeni úgy fogalmazott: „tulajdonképpen Orbánnal az a helyzet, hogy sokkal tehetségesebb, kitartóbb és munkabíróbb, mint az a két elődje, akik megpróbálkoztak már egy antidemokratikus, szélsőséges politikai erő létrehozásával. Torgyán és Csurka perifériális figurák maradtak, és a teljesítményük nem mérhető Orbánéhoz. Orbán az egész jobboldalt egyesítette, és az MDF is fűbe harapott, illetve ebbe én is besegítettem mint jelölt”.

Az SZDSZ alapítója attól tart, hogy a nemzeti önrendelkezés visszaszerzésére rámegy az ország. „A Fidesz leváltása nemcsak lehetséges, hanem szükséges is, mert az a gazdaságpolitika, amit a Fidesz képvisel, Magyarország leszakadását eredményezi” – fogalmazott Bauer Tamás.

Halmai Gábor alkotmányjogász, az Országos Választási Bizottság korábbi elnökhelyettese szerint valós veszély, hogy az új alkotmány szellemiségét a Szent Korona-tan itatja majd át. „Mi lesz azzal a népszuverenitással, ami jelenleg még az alkotmány második paragrafusában benne van?” – tette fel a kérdést Halmai. „Ha az Alkotmánybíróság mondjuk arról kell, hogy döntsön, hogy valami megfelel-e a népszuverenitásnak, mi alapján fog dönteni: a második paragrafus alapján vagy a Szent Korona-tan alapján? Ha alkotmánybíró lennék, nagyon komoly gondban lennék” – tette hozzá.

Az egybegyűlteknek Gyurcsány Ferenc őszödi beszédét ezúttal is kedvezményes áron kínálták.

(hírTV/MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.