A 22 hónapig tartó, csaknem 2 millió euró költségvetésű program – a helyi adottságokhoz alkalmazkodó mintaprojektek révén – Szlovákiában, Romániában, Macedóniában és Magyarországon összesen 16 településen valósul meg. Célja a négy országban több mint 4 ezer kisgyermek és családjuk eredményes bevonása és támogatása.
Hegyiné Pallaghy Szilvia programkoordinátor, a Roma Oktatási Alap projektvezetője az MTI-nek elmondta: az idei tanév kezdetével Nyíregyházán, valamint a mátészalkai kistérség öt településén – Hodászon, Nagydoboson, Nagyecseden, Mátészalkán és Ópályiban – indultak el az egyes programrészek. A Magyarországon első ízben elkezdett kezdeményezés a 0-6 éves roma és nem roma, hátrányos helyzetű gyermekekre és családjukra koncentrál, s a kicsik kora gyermekkori fejlesztését célozza meg.
Hozzátette: a projektbe szociális, oktatási és egészségügyi szakembereket is bevonnak, de elsősorban azoknak a mentoroknak a munkájára építenek, akik az önkéntes alapon bevont családokat szervezett látogatások keretében keresik fel.
(MTI)

Zakó, csokornyakkendő, benzingőz – szenzációsra sikeredett a motoros urak felvonulása