A Fed szerint az elmúlt két hónapban az ipari szektort érő gyengülési folyamat átterjedhet más területekre is, amely igen rossz hatást gyakorolhat a tőkepiaci folyamatokra. A szakértői vélemény szerdai megjelenése igen erősen befolyásolta a spekulánsok hangulatát, így a nyitáskor negatív tartományban lévő árfolyammutatók szinte a teljes kereskedés ideje alatt mélyrepülést folytattak. A Beige Book megjelenéséig a Cisco Systems profit warningja (előzetes eredményjóslata) nyomta le az árfolyamokat, majd a Fed-jelentés indukált meredek csökkenést a piacokon.
Fel voltak készülve a befektetők a gyengülésre, mondta egy Wall Street-i elemző, ezt az állítást támasztotta alá a különösebben nem változó forgalmi adat is. A Fed által készített jelentés azonban félreérthető stratégiai mozgást okozott az amerikai tőzsdén. A vásárlók korábban a kamatcsökkentésre utaló híreket kedvezően fogadták, de ezúttal ez az optimista elmozdulás elmaradt, a vásárlók és az eladók a társasági hírekre alapozták befektetési politikájuk megválasztását. A céges hírek viszont nem jeleztek túl fényes jövőbeni képet.
A legrosszabb hangulatú bejelentést a Cisco adta közre. Az internetes hálózati eszközöket gyártó cég ugyan az első két negyedévben a várakozásoknak megfelelő eredményt ért el, de a jövőbeni kép a jóslatoknál tíz százalékkal alacsonyabb eredményt mutat. A harmadik negyedévre vonatkozó előrejelzést az indokolta, hogy a piaci szegmenst érintő negatív tendenciák megfordulása a következő három hónapban sem várható. A hírek hatására a Cisco Systems részvényei 1,28 dollárral 17,98 dollárra estek vissza, és magukkal rántották a többi high-tech papírt is.
Az amerikai technológiai szektort érő árfolyamcsökkenés begyűrűzött a tokiói és az európai piacokra is, a Japán Nikkei 225 indexben 409,11 pontos zuhanást indukált, míg a DAX és az FTSE értékében
1-1,5 százalék körüli csökkenéseket okozott. A DAX által jegyzett részvények között meglepetést okozott a Deutsche Bank szerdai lépése, amikor több mint egymilliárd árfolyamértékű Deutsche Telekom-papírt dobtak piacra, ezzel a DT árfolyamát meredek zuhanásra kényszerítve. A meglepetésből azonban csak később eszmélhettek fel a befektetők, hiszen sokan a DB keddi vételi ajánlása kapcsán kezdték vásárolni a távközlési papírokat. Az anomáliát más szakértők a DB lejáratásával magyarázták.
Kisebb döbbenetet okozott viszont az Európai Központi Bank (ECB) július havi jelentése, amelyben azt taglalja a központi bank, hogy a gazdaság miatt aggódik jobban, mint a kamatlábak miatt. Sajnos a korábbi túlzott gazdasági növekedésre adott optimista elképzeléseket most beismerte az ECB, de azt továbbra sem fogadja el, hogy a kamatok változtatásával egyensúly tartható fenn az eurózóna gazdaságában. A fokozódó európai receszsziós hangulat mellett az argetínai válság, illetve az IMF-től kért újabb hitelek tovább hűtik az amerikai és európai befektetők kedélyeit.
Enyhe csökkenéssel és szinte változatlan forgalmi adattal zárta a Budapesti Értéktőzsde a csütörtöki kereskedést. A nyitáskor 71 pontos lassulást mutató BUX előbb meredek zuhanásba kezdett, majd a nap nagy részében pozitív korrekcióval töltötte az üzletmenetet. Az index napi csúcsát 6541,07 ponton érte el, de még ezen a szinten is 36 pontnyira állt előző záró értékétől. A nap csökkenéssel záródott, így a BUX 6541,07 pontra szállt alá, ami 54,84 ponttal alacsonyabb, mint korábbi árfolyama. A forgalom meghaladta a 4,3 milliárd forintot, aminek nagy részét a Mol-, a Richter- és a Matáv-adásvételek tették ki. A legnagyobb érdeklődés az öt forinttal dráguló Mol iránt volt, amit a 90 forinttal emelkedő Richter és a 17 forinttal csökkenő távközlési papírok követtek. A befektetők vélhetően tartják a Matáv papírjait, hiszen a kibocsátási ár alatt már igen alulértékeltté váltak. A nyertesek vonatán ült még a Globus (+290 forint) és a TVK (+15 forint). A konzervipari cég részvényeit vélhetően annak a bejelentésnek a hatására vásárolták, hogy a társaság 86 513 darab saját részvény eladására, majd megvételére adott tőzsdei megbízást.
Jövő héten tárgyalják Magyar Péter mentelmi jogát az EP jogi bizottságában