Kedd
Kis aktivitás jellemezte a Budapesti Értéktőzsde elmúlt hetének első kereskedési napját. A befektetők nagy része a vélhetően a háromnapos ünnepet toldotta meg, vagy éppen a Fed késő délutáni kamatdöntésére spekulálva várta a másnapi reakciót, amit az 1,9 milliárd forintos, rendkívül alacsony forgalom jelzett. A vezető részvények árfolyamainak alakulását jelző indikátor, a BUX 40,04 pontos csökkenéssel, azaz százalékban mérve 0,62 százalékos gyengüléssel, 6365,17 ponton zárt. A kereskedés záróértéke a 2001-es évben mért eddigi legalacsonyabb szint, ami alulmúlja az áprilisban mért 6389 pontos értéket. Az alacsony befektetői érdeklődés mellett a részvényekre történő vételi megbízások igen szelektáltak voltak. A nap sztárjai a Matáv- és a Richter-papírok voltak. A távközlési részvények a korábbi zuhanásuk után erősödést jeleztek amit kedden tovább folytattak, így nyolc forinttal (+1,12százalék), 718 forintra emelkedtek. Kisebb mérvű emelkedést mutatott a Richter, amelynek árfolyama fél százalékot meghaladva, 16 000 forintra drágult. A nagyobb forgalmú részvények közül veszteséget szenvedett el a Mol, az OTP és a TVK. Az olajipari részvények 110 forinttal, a banki papírok 165 forintot, a vegyipari részvények kétszáz forinttal lettek olcsóbbak. A kisebb kapitalizációjú cégek közül drágult az Antenna Hungária és az Egis ára. A vesztesek között fedezhettük fel a Pannonplastot is, amely 8863 darab, egyenként száz forint névértékű, névre szóló törzsrészvényt vezetett be augusztus 22-én a tőzsdei kereskedésbe. A társaság igazgatósága még 2001. június 8-án határozatot hozott arról, hogy alaptőkéjét 8863 darab, egyenként száz forint névértékű törzsrészvény zárt körű kibocsátásával 420 647 600 forintra emelje fel.
Szerda
Tovább csökkent a BUX árfolyama a hét középső napján is, így megdőlt a keddi éves negatív rekord. A BÉT árfolyammutatója 7,99 pontos csökkenéssel, 6357,18 ponton zárt, ami százalékban mérve 0,13 százalékos gyengülést jelentett. A forgalom 3,6 milliárd forintra emelkedett, ebből 1,15 milliárd forinttal a BUX-ot visszahúzó Matáv részesült. A távközlési részvények 11 forintot zuhantak vissza. Lefelé mozgatta az indexet még a Mol (–0,98 százalék) és a Richter (–0,63 százalék) is. Az olajipari papírok gyengélkedését elemzők szerint azon, spekulánsokhoz eljutott információk indokolják, hogy a lengyel PKN-Orlen privatizációjába a Mol részvénycserével szállna be. A részvénycsere esete felveti azt a kérdést, hogy a társaság esetleg tőkeemelést kíván végrehajtani. A Mol marketingkommunikációs igazgatója, Felkai György azt nyilatkozta, hogy logikusak azok a találgatások, amelyek az rt. közeljövőbeni rendkívüli közgyűléséről szólnak. Az igazgató szerint a Mol olyan ajánlatot tett a PKN-Orlen 17,6 százaléknyi részvényére, amelynek egyes opciói közgyűlési határozatot igényelnek. Miközben a befektetők egy része a Molra figyelt, addig mások az OTP-t pécézték ki mint vételre ajánlott papírt, hiszen a Mol mellett a banki társaság is terjeszkedni kíván. A nap nyertese az OTP lett. A banki papírok 666 millió forintos forgalom mellett 0,85 százalékot drágultak. Pozitív irányú elmozdulás jellemezte a Borsod-Chemet (+2,51 százalék) is, pedig a vegyipari cég profit warningot jelentett be. Nem várt meglepetést okozott a Synergon 5,16 százalékos drágulása: a rendszerinformatikai cég papírjainak ára azért ugrott meg, mert a cég regionális együttműködési megállapodást kötött a Compaq Computer német leányvállalatával.
Csütörtök
Harmadik napja döntögeti a negatív éves rekordot a BUX értéke. A hét utolsó előtti kereskedése sem hozott fellendülést a piacon. Az alacsony, 2,5 milliárd forintos forgalom minimális, 2,76 pontos BUX-csökkenéssel párosult. Az index elmozdulásának mértéke mutatta, hogy csekély változások történtek. A hazai befektetők a Fed kamatcsökkentésével lettek bátrabbak, így a szokásos módon a Matáv-papírokat preferálták a legjobban. A Matáv 2,1 milliárd forint árfolyamértékű papírja cserélt gazdát a piacon. A hazai távközlési részvények nagy forgalom mellett 0,71 százalékkal, 702 forintra zuhantak, de a napközbeni meglepetést az okozta, hogy 697 forinton is cseréltek gazdát papírok. A Matáv mellett lefelé mozgott még az OTP (–90 forint), az Egis (–235 forint) és a Synergon (–18 forint). Tovább folytatta viszont drágulását a BorsodChem (+3,88 százalék), ami azzal magyarázható, hogy vélhetően sikeres volt a CE Oil & Gas vételi ajánlata. Az elemzők tanácstalanok a CE Oil sikerének ügyében, hiszen mint ismert, az osztrák cég ajánlata csak abban az esetben érvényes, ha többségi, azaz ötven százalék feletti tulajdoni hányadot tudna szerezni a BorsodChemben. Az ajánlat csak akkor vihető végig, ha a kisbefektetők mellett Szibur is átadja részvény csomagját. Ha viszont az orosz cég is él az ajánlat adta értékesítéssel, akkor megdől az a hiedelem, hogy a CE Oil és a Gazprom között nincs tulajdoni összefüggés. Egyes elemzők szerint a mostani ajánlat csak játék a részvényárfolyamokkal, és valójában CE Oil & Gas mögött egy másik társaság áll, amelyet áttételesen a Gazprom ellenőriz.
Péntek
A pénteki kereskedést alacsony, 2,4 milliárd forintos forgalom és minimális BUX-elmozdulás jellemezte. A BUX 6,77 ponttal felfelé próbálta kiszakítani magát az egyhangú lassulásból. A 6361,19 ponton záró indexet az Egis, a Danubius, a Mol és a Richter húzta felfelé. A gyógyszeripari papírok közül az Egis negyven forinttal, a Richter öt forinttal drágult. Újabb mélypontra került viszont a 0,28 százalékkal, azaz két forinttal visszazuhanó Matáv, valamint gyengélkedést jelentett a tíz forinttal olcsóbbá váló OTP is. A kis forgalmú papírok közül a már említett Danubius harminc forintot, a Graphisoft tíz forintot, a Pannonplast harminc forintot drágult. A meglepetés erejével hatott a Nabi ötvenforintos erősödése is, de a legnagyobb pozitív nyomást a BUX-ra a Mol adta negyvenforintos emelkedésével. A Mol–Slovnaft– PKN-Orlen–Helenic Petroleum négyessel a hét második felében nemcsak a magyar, hanem a nemzetközi sajtó is sokat foglalkozott. A két napig emelkedő BorsodChem ára ezúttal 165 forintos csökkenést jelzett. A vegyipari papírok árfolyamára pénteken az a hír hatott rosszul, hogy a BorsodChem élt a CE Oil vételi ajánlatával, s a saját tulajdonában lévő 19 746 törzsrészvényt megvételre ajánlotta fel.
Bombariadó miatt üzletközpontokat kellett kiüríteni Székesfehérváron