Komolyabb hírek nélkül telt el a nap, így a befektetők egymásnak ellentmondó eladásokba és vásárlásokba fogtak. A negatívan nyitó árfolyammutatók a kereskedés nagy részét a mínusz előjelű tartományban töltötték, de a Dow Jones az utolsó pillanatban kiugrott az előző szintet jelző vonal alól, és minimális, 5,06 pontos emelkedéssel zárt. A Nasdaq Composite árfolyama kevésbé volt sikeres, így a technológiai mutató a vesztes tartományban maradt, és 3,04 pontot gyengülve zárt.
Változatlan forgalom mellett néhány részvény ára javult, amit elsősorban a korábbi napok csökkenései kapcsán olcsóvá váló részvények iránti érdeklődés indukált. A Fed Beige Book jelentése már különösebben nem hatott a piacra, de néhány bróker még a gazdaság állapotával magyarázta a részvények árfolyammozgását. A korábban zuhanó és csütörtökön viszont emelkedő papírok közül kiemelendő a Cisco Systems (+0,31 dollár), az Intel (+0,04 dollár) és a Lucent Technologies (+0,05 dollár). A kiskereskedelmi papírok közül a ruházati cikkeket gyártó és forgalmazó Gap (–5,78 százalék) és a Wal Mart (–0,66 százalék) papírjainak gyengülése volt jelentősebb mértékű. A telekommunikációs szektor hangulatát a Nokia és a Deutsche Telekom rontotta le. A Nokia azért zuhant, mert az európai kereskedés során olyan piaci pletyka látott napvilágot, amely szerint a finn cég profit warningot ad ki. A hír hatására a Nokia ára az európai börzéken 8 százalékot, míg a Wall Street-en 2,39 százalékot lassult.
Az amerikai árfolyamokhoz hasonlóan érdektelen kereskedés és minimális indexelmozdulás tarkította pénteken a japán tőzsdét is. A Nikkei 225 index 19,5 pontot gyengült, amit a Bridgestone gumigyártó cég 30,6 milliárd eurós nettó vesztesége okozott. A minimális árfolyamgyengülést elemzők szerint az okozta, hogy a japán kormány drasztikus gazdasági reformok végrehajtásához kapott felhatalmazást. A Koidzumi Dzsunicsiro vezette kormány a valaha látott legnagyobb csökkentésre hagyott jóvá irányelveket a jövő évi költségvetésben, az állami kiadások tetszőlegesen alakítható, általános tételében. Az elképzelés szerint az általános költségek tételét 47,8 ezer milliárd jenre (386,9 milliárd dollár) csökkentenék a jövő április 1-jétől kezdődő, 2002/2003-as pénzügyi évben.
A távol-keleti árakkal ellentétben Európában nagyobb, a telekommunikációs szektort érintő árváltozások történtek. Részben a Deutsche Telekomot, részben a SAP-ot érintette rosszul a csütörtöki Goldman Sachs-jelentés, amely szerint a befektetési cég elemzői a hardver és hálózati felszerelést gyártókat alulsúlyozták európai modellportfóliójukban.
A Deutsche Bank (DB) és a Deutsche Telekom (DT) közötti problémák egyre nagyobb rést ütnek a brókercégek, illetve az elemzők piacán. Mint ismert, a DB előbb vételre ajánlotta, majd másnap kiszórta a portfóliójában lévő DT-papírokat, amely igen etikátlan magatartásnak tűnik. A befektetőket félrevezető tranzakciót elkövető DB-tól először a DT, majd az illetékes tőkepiaci felügyelet is magyarázatot kért.
Budapesten tovább folytatódott az erózió. Az előző napon megkezdődött csökkenési hullám ugyan nyitáskor még nem érte el a tőzsde parkettet, de a kora délután elkezdődött gyengülés végül újabb lassulást okozott a BUX értékében. A kereskedés elején fölfelé mozgott a BUX görbéje, és sokáig úgy tűnt, ez a trend tartóssá válhat. A fordulatot a Deutsche Telekom papírjainak újabb zuhanása okozta, amely a Matáv papírjaira is hatással voltak. Záráskor a börzemutató a napon belül mért legmélyebb pontján, 6498,75 ponton zárt, ami 23,52 ponttal kevesebb mint a korábbi szintje. A forgalom éppen csak meghaladta a 3,1 milliárd forintos szintet ami a hétvége közeledtével nem meglepő. A legnagyobb érdeklődés a 700 forinthoz egyre közelebb kerülő Matáv (–9 forint), az OTP (+40 forint) és Richter (nem változott) papírban jelentkezett. Az alacsony befektetői aktivitást az is jelezte, hogy néhány vezető részvény ára előző szintjén zárt, ezek közül érdemes megemlíteni Richtert, az Egist és a BorsodChemet.
Bombariadó miatt üzletközpontokat kellett kiüríteni Székesfehérváron