Meglepetésként érte a piacokat az újabb tengerentúli gyengülési hullám, amit ezúttal a hagyományos szektor papírjai vezettek. A legnagyobb beesést a nagy múltú Walt Disney szenvedte el, amely cég részvényei az NYSE csütörtöki kereskedésében 8,22 százalékot zuhantak. A mesefiguráiról és rajzfilmjeiről híres cég papírjait a korábbi befektetők „eldobálták”, a társaság papírjainak forgalma rekordszintet ért el (61 millió darab). A Walt Disney bejelentése szerint a cégcsoport bevételei csökkentek, amit a terrortámadással lehet magyarázni. A társaság elsősorban a vidámparkok látogatottságának viszszaesésével indokolta a bejelentést. Elemzők rámutatnak, hogy a Walt Disney által kiadott profit warning nem új keletű, a szórakoztatóipari cég bevételei a korábbi hónapokban jelentősen visszaestek, így az amerikai merényletek már csak tetézték az eredménycsökkenést. Profitfigyelmeztetéssel vonta magára a figyelmet még az Applied Materials, az American Airlines, a Ford Motors és a Boeing. A WTC-merénylet egyik legnagyobb vesztese, a Morgan Stanley az 1998-as pénzügyi összeomlás óta a legrosszabb negyedévi eredményét tette közzé.
A negatív hangulatot tetézte Alan Greenspan meghallgatása a kongresszus banki bizottsága előtt, ahol a Fed-vezető a terrortámadást követő gazdasági kilátásokról beszélt. Greenspan rövid távon gyengítőnek és problémáktól teletűzdeltnek nevezte a gazdasági hangulatot, viszont hosszú távon bizakodó hangvételű nyilatkozatot tett. A jegybankelnök szerint a szeptember 11-i sokk után a gazdasági tevékenység jelentős része leállt, de a gazdaság alapjai azonban továbbra is megfelelők. A Federal Reserve megtette az első lépéseket azzal, hogy három százalékra csökkentette a kamatlábakat.
Emelkedési várakozás ide vagy oda, a távol-keleti és az európai piacokon pénteken is folytatódott a lemorzsolódás. Megkérdezett brókerek szerint egyes iparágakból tömegesen vonulnak ki a befektetők, míg a telekommunikációs ágazat lassan visszanyeri korábbi pozitív mivoltát. A tokiói parketten a spekulánsok 2,35 százalékos gyengülést eszközöltek a Nikkei 225 index értékében, így a legnagyobb ázsiai börzemutató 9554 ponton zárt. Európára a japán árfolyamok gyengülését is meghaladó árfolyamveszteség volt jellemző, a londoni FTSE és a frankfurti DAX görbéje kora délután hat százalékot meghaladó veszteséget jelzett. A várakozásoknak és az előrejelzéseknek megfelelően, zuhanással indult a New York-i kereskedés is. Szakértők a besszes hangulatot a háborús készülődéssel magyarázták.
Budapesten részben a nemzetközi hangulat határozta meg a kereskedést, így a BUX a reggeli megtorpanást követve korrigált, majd lassan esett vissza. Az index 5756 pontos maximumáig erősödött, de végül 5670,98 ponton zárt, ami 187,59 pontos (–3,2 százalék) veszteségnek felelt meg. A forgalom hozta a napokban szokásos szintet (6,8 milliárd forint), amit elsősorban a Matáv és az OTP adásvételei indukáltak. A vezető részvények a magas forgalom ellenére gyengülésen estek át, a Matáv 7 forinttal, a Mol 150 forinttal, az OTP 500 forinttal lett olcsóbb. A vegyipari papírok közül a TVK 240 forintot lassult, míg a BorsodChem ára változatlan szinten zárt. A gyógyszeripari cégek részvényeinek sorából az Egis 670 forintot esett, míg a Richter 540 forintot gyengült. A Richter sajtóközleményben cáfolta azt a lengyel lapértesülést, hogy a GZF lengyel gyógyszergyárra kiírt privatizációs pályázat tárgyalásai még nem kezdődtek meg. A Richter hagsúlyozta, hogy szerződéskötést csak megfelelő ár és kondíciók esetében várhatnak a befektetők.
Robbanás volt Budapesten, két ember megsérült - videó