Drágulást várnak a befektetők a tengerentúli tőzsdéken, pedig nem jön a fellendülés, akármilyen kedvező hír megjelenhet, a piac csak nem reagál azokra – mondta egy Wall Street-i spekuláns. A befektető arra a hírre reagált ezzel a mondattal, hogy a Microsoft pénzügyi igazgatója, John Connors megerősítette, hogy a szoftveróriás tartani tudja a júliusban közzétett második negyedéves gyorsjelentésben foglalt előrejelzéseit. A jóslatok szerint a Microsoft a 2002. június végén befejeződő pénzügyi évében maximum 1,95 dollár részvényenkénti nettó eredményt érhet el, mely bevételi adatokra vetítve 29,6 milliárd dollárnak felel meg. A bejelentést a piac kedvezően fogadta, így a Microsoft árfolyama 1,64 dollárral, 57,74 dollárra ugrott, de a szoftvergyártók terén nem volt ragadós ez a drágulás. A hírekre különösebben nem érzékeny Oracle 0,01 dollárral esett vissza, míg az összeolvadás alatt álló Compaq Computer 0,65 dollárt, a Hewlett Packard 0,66 dollárt gyengült.
A Nasdaq árfolyamának csökkenése arra a Merrill Lynch-elemzésre vezethető vissza, amely a Motorola éves bevételeiről szóltak. A befektetési társaság szerint a távközlési eszközöket gyártó cég a korábbi várakozásokkal ellentétben nem lesz képes sem a 2001., sem a 2002. évben bevételeit megfelelőképpen növelni.
Mérsékelt volt az optimizmus a csütörtöki tokiói üzleti napon, az európai piacokon viszont meredek zuhanásokat okoztak a technológiai papírokat piacra dobó befektetők. A Nikkei 225 index 0,49 százalékot erősödött, ellenben a DAX és az FTSE vállvetve egymás mellett menetelt a két százalék körüli veszteség felé. Tegnap kora délután a DAX piacát a SAP (–7,84 százalék) és az Infineon (–4,84 százalék) húzta le, míg a brit tőzsdeindikátorra a Marconi- (–25 százalék), a Telewest- (–12 százalék) és az Energis- (–10,66 százalék) papírok zuhanása hatott. A kontinensen a technológiai papírok lassulása mellett a makrogazdasági adatok és a Bank of England (BoE) elhalasztott kamatcsökkentése is negatív irányba tolta az árakat.
Rossz hírek ide, rossz hírek oda, a budapesti parketten meglódultak az árak. A forgalom megduplázódott (6,99 milliárd forint volt) és a várt emelkedés első hulláma elérte a BÉT-et. Miközben a nemzetközi tőzsdéken lefelé meneteltek az árak, addig a BUX nyitásától kezdődően emelkedett és kora délután elérte a 6439 pontos határt, amely a napi maximuma volt. A délután végül lassú erózióval telt, de a magyar indikátor a pozitív jellegét megtartva 6388,94 ponton zárt, amely 49,36 ponttal több mint előző napi szintje. A vezető részvények közül csak az OTP (+500 forint) és a Richter (+140 forint) ára nőtt, míg a Matáv, a Mol és a TVK értéke gyengült. A távközlési papírok újabb negatív rekordot értek el 689 forintos (–7 forint) záróárukkal. A Molt sokáig emelkedésben találhattuk, de végül az olajipari részvények 40 forintos csökkenést szenvedtek el. A Mol szempontjából nem túl kedvező pletyka jelent meg a lengyel sajtóban, amely azt taglalta, hogy az osztrák OMV megemelte ajánlatát a lengyel PKN Orlen olajcégre, és most részvényenként 30,50 zlotyt kínál az eladásra kerülő 17,6 százalékos részesedésért.
Farkast láttak a Bükkben - videó