Erzsébetváros polgármestere, Szabó Zoltán MSZP-s országgyűlési képviselő megnyitóbeszédében elmondta: a politikus a magyar és az európai történelem kiemelkedő személyisége volt. A múlt és jelen közötti párhuzamvonásban megemlítette az Országimázs Központot, az Ezüsthajót és a Happy End-et, és a „zsidótörvényt elfogadtató” Teleki Pált is. Varga Lászlóról, a parlament fideszes elnökéről így szólt: a Fidesz-frakció oszlopos tagjaként pártfegyelemből fintorogni kénytelen Nagy Imre nevének hallatán.
Kovács László, az MSZP elnöke szerint az egykori állampárt átalakulása után már 1990-ben és 1994-ben is szociáldemokrata programmal indultak a választásokon, ám kormányzásuk idején „a gazdaság nehéz helyzete nem engedte meg a program végrehajtását”. – Ma ismét egy jobboldali, de a korábbinál is antidemokratikusabb és szociálisan érzéketlenebb kormány ellen kell küzdenünk. Mi tisztességes kormányzást ígérünk, erősítjük a nemzet egységét, és gyűlöletkeltés helyett szociális jólétet teremtünk majd erőt merítve Kéthly Anna életútjából – állította a pártelnök.
Az emlékülésen megjelentek „történelmi áttekintést” kaphattak a szociáldemokraták egykori vezetője életéből Strassenreiter Erzsébet történész jóvoltából, aki Kéthly Anna 1948 előtti és 1956 utáni írásaiból, leveleiből idézett. Szerinte a politikus elsősorban antikapitalista volt, s fő tevékenysége – még 1956 után is – a hortysta, ellenforradalmi, fajvédő kurzus elleni harcban nyilvánult meg, miközben a jelenlegi hivatalos kormánypolitika „a Horthy jellemezte rendszert dicsőíti a baloldal és a szocialisták ellen érzett gyűlöletében”. Az ünnepség végén, amelyet Göncz Árpád volt köztársasági elnök levélben üdvözölt, a közönség soraiból felállva Steigerwald Ottó, a Történelmi Szociáldemokrata Párt tagja tiltakozását fejezte ki az elhangzottak miatt. Végül a tanteremnyi ünneplő a Wesselényi utca 27–29. szám alatti üres telekre, a leendő Kéthly Anna térre vonult, hogy megnézze Medgyessy Péter, az MSZP miniszterelnök-jelöltjének tértáblaavatását.
A „történelmi” Szociáldemokrata Párt és a Kéthly Anna Kulturális Egyesület megdöbbenéssel értesült az emlékülésről. Lapunkhoz eljuttatott közleményükben leszögezik: az MSZP jogelődje, az MSZMP vérbe fojtotta az ’56-os forradalmat és szabadságharcot, kivégeztetett 400 forradalmárt, bebörtönzött húszezer szabadságharcost. A Szovjetunió helytartói, az MSZMP kétszázezer honfitársunkat üldözött el hazánkból, üldözte a szociáldemokratákat, betiltatta és vagyonát elkobozta a Szociáldemokrata Pártnak, nem engedte, hogy az elüldözött politikus asszony visszatérjen Magyarországra. Kéthly Anna forog a sírjában.
Szabó Zoltán polgármester lapunknak a tiltakozásokra reagálva azt mondta: 1956 régen volt, az MSZP mai vezetői még kisgyermekek voltak, véget kellene vetni a visszamutogatásnak.
Magyar Péter-hazugságok: Hann Endre és a Medián legnevetségesebb trükközései