Népszavazási kampány Piliscsabán

Megkezdődött tegnap a Piliscsabáért Egyesület népszavazási kampánya a helyi önkormányzat legújabb lakóparkosítási tervei ellen. A kezdeményezők szerint a falu gazdálkodását is veszélybe sodorhatják a zöld területeket elpusztító beruházások. A Pest megyei település polgármestere cáfolja a vádakat.

2001. 09. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mintegy 670 ezer négyzetméter erdő, gyep, szántó és nádas megmentése, Piliscsaba még meglévő természeti értékeinek védelme a népszavazás legfőbb tétje – nyilatkozta lapunknak Deli Árpád, a Piliscsabáért Egyesület elnökségi tagja, a helyi önkormányzat településfejlesztési bizottságának elnöke.
Az egyik kérdés Piliscsaba jelenlegi, két évvel ezelőtt kialakított belterületének megőrzésére irányul, hogy ne lehessen újabb lakóövezeteket kialakítani. Azt a kérdést is felteszik: az itt élők akarják-e, hogy a faluban csak olyan gazdasági és szolgáltató tevékenységet lehessen folytatni, amely a legkisebb mértékben terheli a környezetet és az emberi egészséget. Az egyesület szakértőinek számításai szerint akár a csőd szélére kerülhet az önkormányzat, ugyanis már az eddigi beruházások alatt felhalmozódott hiány jelenleg is megközelíti a kétmilliárd forintot, amelyet az újabb fejlesztések mintegy félmilliárd forinttal megnövelnének. – A befektetők által befizetett egyszeri bevétel el sem éri azokat a kiadásokat, amelyek az önkormányzatot terhelik. A lakóparkokkal nagymértékben növekszik a lakosságszám, így a településnek kell finanszíroznia a megnövekedett kötelező feladatokat – olvasható a dolgozatban.
– A napokban kaptam meg az egyesület anyagát, s a gazdaságossági számításokat még vizsgálják. Az önkormányzat jelenleg adósság és hitel nélkül gazdálkodik, s szóba se kerülhet a csődhelyzet. A népszavazást támogatom, mert kíváncsi vagyok a lakosság véleményére, ugyanakkor a feltett kérdések is félrevezetőek. Az 1999-ben elfogadott településszerkezeti terv alapján 800 építési telket alakítottak ki, most csak 150-nel bővülne a beépíthető terület. Mindenben a képviselő-testület jelentős többsége döntött – fogalmazott Hársvölgyi Albert polgármester, aki hozzátette: a környezetre veszélyes létesítmények a jövőben sem épülhetnek, s a közműveket és az úthálózatot is a vállalkozókkal építtetik meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.