Folytatódott a tengerentúli high-tech cégek profit warningja, valamint azok sorozatos leminősítése. Szerdán a Merrill Lynch adott ki figyelmeztető elemzést a mobiltelefon-gyártókról, amit a cégek saját előrejelzéseivel indokoltak. A nap vesztese az alacsony forgalmú, és 15 százalékot zuhanó Motorola lett. A rossz hangulatú üzletmenet során olyan papírok árai is csökkentek, amelyek kedvező hírekkel rukkoltak elő, így a szétdarabolástól megmenekülő és jó eredményadatokat prognosztizáló Microsoft 1,72 dollárt, és a várakozásokkal összhangban gazdálkodó Intel (–1,37 dollár) is a vesztesek táborát növelte. A Microsoft oldaláról több kedvező hír is napvilágra került, amelyek közül az egyik legfontosabb az, hogy az amerikai igazságügy-minisztérium a szétdarabolás helyett valamilyen más megoldással próbálja meg visszaszorítani az óriáscég erőfölényét.
Az amerikai gyengülési folyamatot előbb a korán záró tokiói, majd az európai tőzsdék is átvették. A japán piacot főként a recessziós hírek nyomták lefelé, amit a publikált GDP-adatok indukáltak. A második negyedévben a kelet-ázsiai szigetországban 0,8 százalékkal esett vissza a bruttó hazai termék szintje, így nem volt meglepő, hogy a Nikkei 225 index 1,25 százalékkal gyengült. A tengerentúli és ázsiai zuhanásokat követték a hét utolsó napján az európai piacok is. A DAX és az FTSE egymás mellett haladva, két százalék körüli lassulást könyvelhetett el. A vezető európai tőzsdék újabb, nagyméretű gyengülését elemzők a rossz német ipari termelési adatokkal és a kora délután napvilágra került USA foglalkoztatási adatokkal magyarázták. A német ipari termelés a vártnál sokkal nagyobb mértékben (1,5 százalékkal) esett vissza júliusban, és hasonlóan rossz lett, azaz a korábbi jóslatokat felülmúlóan csökkent (113 ezer fővel) augusztusban az Egyesült Államok foglalkoztatási adata. Az amerikai adat felveti annak az esélyét, hogy a Fed a közeljövőben újabb kamatcsökkentési lépést tegyen.
Budapesten tegnap elmaradt a korábbi nap meredek emelkedése, így a BUX újból negatív előjellel zárt. A magyar tőzsde indikátora 40 pontos csökkenéssel kezdte a hét utolsó napját, amit egy hirtelen pozitív korrekció követett. A délelőtt tartó emelkedés után az optimizmus alábbhagyott, és ennek következtében a tőzsde árfolyamát jelző görbe visszaesett csütörtöki szintje alá. A zárás pillanata éppen egy emelkedési fázisban érte el a BUX-ot, így a növekedés elmaradt, azaz az index 34,59 pontot csökkent. A forgalom a korábbi naphoz képest megfeleződött (33 milliárd forint volt), ami a befektetők optimizmusát jelzi. A forgalomcsökkenés mellett a részvényárak sem mutattak túl sok jót, a blue chipek közül csak a Mol, Richter, TVK hármas tudott drágulni. A kereskedésre nagyban rányomta bélyegét a visszaeső Matáv, amelynek ára ezúttal a 690 forintot is alulmúlta. A távközlési részvények 692–674 forint között ingáztak, és záró áruk a szint alján 674 forint lett, ami 15 forintos zuhanásnak felelt meg. A nyertesek közül az olajipari papírok 35 forinttal, a Richter 110 forinttal, míg a TVK 10 forinttal erősödött. A nap meglepetését az Antenna Hungária papírjai szerezték, 65 forintos erősödésükkel. Elemzők felhívták a figyelmet a PKN Orlen körüli pletykaözönre, amely mostanra egy sajátságos sajtótalálgatásba torkollt. A napokban az OMV és a Mol ajánlati áráról cikkeztek a lengyel lapok, míg tegnap a bécsi Der Standard publikálta, hogy a Mol nem emeli tovább a vételi árat.
Robbanás volt Budapesten, két ember megsérült - videó