Kossuth a szabadság embere – az SZDSZ a szabadság pártja – hirdetik a nemzetiszínű „meghívók”, amelyeket a jövő évi választáson szabad demokrata színekben induló képviselőjelöltek írtak alá. A párt által meghirdetett Kossuth-évről a sajtóból értesültek Kossuth kései leszármazottai, akik írásos nyilatkozatukban „nyomatékosan kijelentik, hogy bármit szervez az SZDSZ, az kifejezetten szemben áll a Kossuth-családok akaratával”.
Kossuth Lajos családjának kései leszármazottai a rádióból, televízió-híradóból és újsághírekből – például a lapunkban megjelent jegyzetből – szereztek tudomást az SZDSZ 2001–2002-re tervezett „emlékévéről”.
A történelmi nevet viselő Sz.-né Kossuth Eszter hét további rokon családnál érdeklődött, hogy a szervezők részéről történt-e feléjük bármiféle megkeresés, netán kérés a tervezett pártakcióval kapcsolatban. Az egybehangzó nyilatkozat szerint ilyesmiről nincs tudomásuk, amint a leszármazottak azt is egybehangzóan kijelentik, hogy semmiképpen sem járulnának hozzá, sőt „kifejezetten tiltakoznak, hogy bárki is pártpolitikai céllal kisajátítsa Kossuth Lajos nevét és történelmi alakját”.
A Kossuth Szövetség elnöke, Gavlik István kijelentette, hogy „az ő részvételével semmilyen politikai párt nem használhatja a Kossuth Szövetséget ünnepségek szervezésére”. A lapunk birtokában lévő, nyolc Kossuth-leszármazott nevében írt nyilatkozat szerint „a mindenkori kormány az – legyen bármelyik oldalról –, amelynek joga lehet a megemlékezésre”. (A dokumentum teljes szövegét holnapi számunkban közöljük.)

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben