Homály a Zrínyi utcában

Ismét paritásos alapon felálló vizsgálóbizottság létrehozását kezdeményezi a fővárosi Fidesz-frakció a Zrínyi utca 3. szám alatti székház értékesítési körülményeinek tisztázására. A fővárosi közgyűlés ma tárgyalja az ingatlanügyet, s várhatóan a pénzügyi bizottság MSZP-s és SZDSZ-es többsége által meghozott határozati javaslatot fogadja el.

2001. 10. 24. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Juharos Róbert fideszes képviselő szerint a városvezető koalíció el akarja tussolni az ügyet, egy semmitmondó, nem vizsgált javaslatot akar elfogadtatni. A politikus ezért mindenképpen szükségesnek tartja a paritásos alapon felálló városházi vizsgálóbizottság létrehozását. Zsinka László, a MIÉP frakcióvezetője úgy véli: továbbra is nyitott az a kérdés, hogy mi történt 1999. március 23-a és 25-e között. Ez idő alatt ugyanis teljesen megváltozott a koalíciós képviselők álláspontja, s a tulajdonosi bizottság javaslatával ellentétesen az épület azonnali értékesítését támogatták a közgyűlésen. Hozzátette: a főváros rosszul gazdálkodik vagyonával, a Zrínyi utcai ingatlant áron alul adták el. Ismert, a pénzügyi bizottság által elfogadott határozat kimondja, hogy a Zrínyi utcai ingatlan értékesítésére a legteljesebb piaci megmérettetésre alkalmas nyilvános pályázat útján került sor, a versenyeztetési szabályzat előírásai szerint. A pénzügyi ellenőrző bizottság viszont határozatképtelen volt, mivel a városvezető koalíció képviselői nem jelentek meg annak ülésén, mondván, az ellenzék már a pénzügyi bizottság ülésén sem tudott olyan érveket felhozni, amely törvénytelenséget bizonyítana. Mint arról lapunk terjedelmesen beszámolt: a szabad demokraták korábbi Mérleg utcai székháza és a mögötte található Zrínyi utcai épület ugyanannak a Julius Ofer nevével fémjelzett izraeli befektetőcsoport tulajdonába került. Ez utóbbit a fővárosi önkormányzat értékesítette 750 millió forintért. A felkért szakértői vélemény alapján 90 ezer forintban határozták meg a belvárosi ingatlan négyzetméterárát, holott a valós érték a 250-300 ezer forintot is elérte. Az SZDSZ székházát és a fővárosi önkormányzat Zrínyi utcai ingatlanát közel azonos időszakban vásárolta meg az Ofer-csoporthoz tartozó Duna Plaza Kft., illetve az ez utóbbi tulajdonában lévő Ariah Kft. A volt székház értékesítése úgy történt, hogy az SZDSZ-hez közel álló City-Ház Rt. apportálta az épületet egy olyan társaságba, ahol – a City Ház mellett – a másik tulajdonos cég az Ariah Kft. volt. A fővárosi önkormányzat nem sokkal az apportálás előtt hirdette meg eladásra a Zrínyi utcai ingatlant.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.