Népszavazást tartanak vasárnap Solymáron. Arról kérdezik meg a helyieket, hogy elfogadnák-e egy újabb ipartelep létrehozását. Az előzetes tervek szerint a Pest megyei település legrégebbi műemlékének, a Mátyás-dombon lévő középkori várromnak a szomszédságában lévő telkeket jelölnék ki ipari területté.
Ezen a környéken üzemel jelenleg is az ott lakóknak nem kevés gondot okozó téglagyár, amely ellen már többször tartottak demonstrációt.
A nagyközség képviselő-testületének 1998-as rendezési terve célul tűzte ki e terület megtisztítását az oda nem illő tevékenységektől és a várrom helyreállítását, most mégis ipari terület létrehozását támogatja az önkormányzat. Ezt megtudva a polgárok szeptemberben lakossági fórumot szerveztek, amelyre meghívták Illés Zoltánt, az Országgyűlés környezetvédelmi bizottságának elnökét is, aki népszavazást javasolt a kérdésben. Két nap múlva azonban a képviselő-testület zárt ülésen döntött – a helyi környezetvédők kezdeményezését megelőzve – a referendum kiírásáról. A településen kifüggesztett plakátokon úgy fogalmaznak: a képviselő-testület a lakosság drasztikus megadóztatására kényszerülne, ha nem szavaznák meg az iparterület létrehozását. A polgárok egy része és a helyi környezetvédő szervezetek szerint ez zsarolásnak is felfogható. Az önkormányzat viszont az adóbevételeinek növekedését várja az iparfejlesztéstől. A Solymári Környezetvédő Egyesület szerint egy ilyen kis területen újonnan telepített ipari létesítmény adójából befolyt bevétel nem sokat javítana a 700 millió forintos költségvetésű település anyagi gondjain.

A klímák után a hűtőket is betiltaná az EU