Koalíciós bojkott az ellenőrző bizottságban

A szocialista és szabad demokrata képviselők tegnap bojkottálták a pénzügyi ellenőrző bizottság ülését a Városházán, így a határozatképtelenné váló testület nem tudott érdemben foglalkozni a Zrínyi utcai épület eladásával.

2001. 10. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az SZDSZ korábbi, Mérleg utcai székháza mögötti ingatlan értékesítésének körülményeivel a pénzügyi bizottság szerdán már foglalkozott, ám a városvezető koalícióhoz tartozó bizottsági többség akkor azt állapította meg, hogy minden a lehető legnagyobb rendben történt, az eladás minden tekintetben megfelelt a piaci és versenyeztetési szabályoknak. Véleményük szerint a tegnapi ülésen az ellenzék már nem tudott volna újat mondani. Perlaki Jenő, a pénzügyi ellenőrző bizottság fideszes elnöke cáfolta ezt. Elmondta: a pályázat kiírásánál vélhetően nem véletlenül szabtak 15 napos határidőt az egymilliárd forintos fedezet előteremtésére. Ennek a követelménynek csak nagyon kevés társaság képes megfelelni – tette hozzá. Véleménye szerint az is gyanús, ahogy az SZDSZ és az MSZP kerülgeti ezt az ingatlanügyet.
Mint arról lapunk terjedelmesen beszámolt: a szabddemokraták korábbi, Mérleg utcai székháza és a mögötte található Zrínyi utcai épület ugyanannak a Julius Ofer nevével fémjelzett izraeli befektetőcsoportnak a tulajdonába került. Ez utóbbit a fővárosi önkormányzat értékesítette 750 millió forintért. A felkért szakértői vélemény alapján 90 ezer forintban határozták meg a belvárosi ingatlan négyzetméter árát, holott a valós érték a 250 – 300 ezer forintot is elérte. Az SZDSZ székházát és a fővárosi önkormányzat Zrínyi utcai ingatlanát közel azonos időszakban vásárolta meg az Ofer-csoporthoz tartozó Duna Plaza Kft., illetve az utóbbi tulajdonában lévő Ariah Kft. A volt székház értékesítése úgy történt, hogy az SZDSZ–hez közel álló City–Ház Rt. apportálta az épületet egy olyan társaságba, ahol – a City Ház mellett – a másik tulajdonos cég az Ariah Kft. volt. A fővárosi önkormányzat nem sokkal az aportálás előtt hirdette meg eladásra a Zrínyi utcai ingatlant.
Perlaki Jenő a pénzügy bizottság ülésén egyébként azt kezdeményezte, hogy a testület vesse alá az ügyletet egy vagyonszakértői vizsgálatnak, s hallgassa meg a grémium azokat, akik a vevőnek információkat adtak. A képviselő javaslatait elutasították.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.