Iván László, az Idősügyi Tanács társelnöke lapunknak elmondta: a dokumentumot az idősek érdek-képviseleti szervezetei, klubjai és az őket érintő rendezvények mellett az interneten terjesztik majd. Az észrevételeket – levélben vagy telefonon – a Szociális és Családügyi Minisztériumon (SZCSM) belül működő Idősügyi Tanács titkárságán várják.
Az idősügyi charta – és annak cselekvési programja – a társadalmi egyeztetés és a kormány jóváhagyása után a várakozások szerint még az idén ősszel az Országgyűlés elé kerül. Ez az anyag képezheti majd egy idősügyi törvény alapját – tette hozzá.
Iván László hangsúlyozta: ahhoz, hogy az idős emberek megváltozott társadalmi és munkaerőpiaci szerepük, lélektani sérülékenységük, egészségügyi helyzetük s a társadalom gyakori diszkriminációja mellett teljes értékű polgárok lehessenek, komoly kormányzati intézkedésekre van szükség. Szükséges emellett, hogy az időseket képviselő szervezetek legalább az őket érintő döntések előkészítésében teljes értékű partnerként vehessenek részt. Kiemelte, hogy a szaktárcán belül – miniszteri biztosként – idősjogi ombudsman dolgozna. Terveik szerint később hálózatot alakítanának ki, a megyei és a fővárosi közigazgatási hivatalokban idősjogi képviselőkkel. Az intézmény felállítására ebben a kormányzati ciklusban azonban már nincs esély.
Kiderült, hogy mi okozta a raktártüzet a Soroksári úton