Bús Balázs, a fideszes frakcióvezető szerint semmi nem indokolja a rendelőintézetek magánosítását, hiszen a 2000. évben 60 millió forintos nyereséget termeltek a kerületi egészségügyi intézmények. Emlékleztetett arra, hogy a kerületi járóbeteg-ellátás felügyelete nemrég került át a fővárosi önkormányzattól Óbudához. A fideszes politikus gyanúsnak tartja a helyi MSZP-s és SZDSZ-es többség sietségét a privatizációval. Mint fogalmazott, a kórházak magánosításáról szóló törvénytervezetről jelenleg is vitázik az Országgyűlés, annak elfogadását mindenképpen meg kell várni. A szocialisták és a szabad demokraták eljárása olybá tűnik, mintha már meglenne az a jövendőbeli befektető, aki majd megnyeri a rendelők privatizációjára kiírt pályázatot. A járóbeteg-ellátást mint stratégiai alapfeladat magánosítását meg kell akadályozni a népszavazás segítségével – mondta a Fidesz-frakció vezetője, hozzátéve, hogy ha a baloldal fontosnak tartja a választópolgárok véleményét, akkor nem akadályozza meg a referendum kiírását. Lapunk úgy tudja, hogy népszavazás kiírását támogatja az MDF, a MIÉP, a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség, a Fidelitas és az Óbudai Cívis Klub is.
Márkus András, az óbudai MSZP elnöke szerint nem bizonyosodott be, hogy a járóbeteg-ellátás nyereségesen működött Óbudán. A III. kerület egészségügyi vezetése nem alkalmas szakmailag és pénzügyileg a szakemberek felügyeletére. Ide egy olyan befektetőt kell találni, aki mindkét kritériumnak megfelel – tette hozzá. A szocialista politikus szerint egyébként nem teljes privatizációról van szó.
Tarlós István, Óbuda-Békásmegyer polgármestere saját hatáskörében eljárva újratárgyaltatja a képviselő-testülettel a privatizációról szóló döntést. A független kerületi polgármester szerint csak a polgárok innák meg a levét az esetleges magánosításnak. A III. kerületi járóbeteg-ellátás a fővárostól történő átvételét viszont ő is támogatásáról biztosítja.

Megérkezett a magyar eper – ennyibe kerül idén a kedvenc gyümölcs