Optimizmust erősítő hatást okozott a Dell Computer (+8,14 százalék) bejelentése is, miszerint a számítástechnikai cég harmadik negyedéves eredménye eléri a korábbi várakozásokat. Ezzel a hírrel a Compaq csatlakozott a Ciscóhoz. A megerősített nyereségvárakozás meglepte a piaci szereplőket, hiszen korábban arról beszéltek a spekulánsok, és a társaság is olyan jelentéseket adott közre, hogy profit warningra készül. A számítástechnikai szektor a bejelentés hatására tovább erősödött, így drágult a Cisco Systems (+3,37 százalék), a Sun Microsystems (+3,22 százalék), a Compaq Computer (+2,31 százalék) és az Orecle (+0,95 százalék) ára.
A kiadott makrogazdasági adatok jobbára az ipari mutató által jegyzett papírokra hatott. A változatlanul mérséklődést jelző gyári rendelésállomány és a növekvő munkanélküliségi adatok visszahúzták az ipari szektort, így a Dow értéke negatívan zárt. Az augusztusban mért gyári rendelések állománya júliushoz képest 0,1 százalékkal mérséklődött.
Sokan azon véleményüknek adnak hangot, hogy jelenleg nem érdemes vásárolni a tőzsdéken. Ezen a véleményen van néhány elemző is, aki attól tart, hogy az amerikai katonai beavatkozás hatására pánikhangulat lehet úrrá a börzéken. Mások most látják elérkezettnek az időt, hogy hosszú távon fektessenek be részvényekbe, méghozzá az alacsonyabb likviditásúakba.
Pénteken Tokióban visszafogott kereskedés volt jellemző, a befektetők profitot realizáltak, így az árfolyamok gyengültek. Lefelé mozgott a hét utolsó kereskedési napján a német DAX, a francia CAC-index és az olasz Mibtel-indexmutató is. A gyengüléssel szemben haladt a londoni FTSE görbéje, amely délután zárás előtt egy órával 0,36 százalékos növekedést jelzett. Negatívan nyitottak az amerikai tőzsdék is pénteken. A Wall Street lassulása azzal volt magyarázható, hogy a szeptemberben regisztrált mezőgazdasági ágazaton kívüli szektorokban a betöltött állások száma csökkent. Visszahúzó erőt képviselt még a Sun Microsystems profit warningja is. A számítástechnikai társaság tegnapi bejelenése szerint a harmadik negyedéves nettó árbevétele 2,9 milliárd dollár lesz, azaz elmarad az elemzők által várt 3,3 milliárd dolláros szinttől. Profitfigyelmeztetést adott ki még a Gateway és az Advanced Micro Devices (AMD) is.
Budapesten éppen csak egy pillanatra fordult negatívba a BUX értéke. A nyitáskor zuhanó, majd egész nap emelkedő index zárásra majdnem napi maximumán fejezte be a kereskedést, azaz 6456,60 ponton (+42,90 pont) került a partvonalon túlra. Az üzletmenet során különösebb hír nem jelent meg, így a drágulásnak nem szabott gátat semmi. A forgalom 6,4 milliárd forintra csökkent, amit elemzők a hét végével, illetve a nemzetközi feltörekvő piacok telekommunikációs szektorát átminősítő Deutsche Bank jelentésével magyaráztak. A Deutsche Bank növelte a lengyel TPSA távközlési vállalat és az egyiptomi Mobinil súlyát az EEMEA (Kelet-Közép-Európa, Közép-Kelet és Afrika) távközlési- modell-portfóliójában, ugyanakkor csökkentette a Matávét. Az indoklás szerint a Matáv arányát azért csökkentették, mert úgy értékelik, hogy a részvény utóbbi néhány hetes jó teljesítménye után ideje előnyben részesíteni további növekedési potenciállal rendelkező papírokat is.
A Matáv árfolyama fittyet hányt a német bank minősítésére, és kilenc forinttal drágult. A többi vezető részvény is – hasonlóan a távközlési céghez – erősödött, ez alól csak a Mol (–95 forint) és az Egis (–35 forint) volt kivétel. Az OTP 300 forinttal, a Richter 305 forinttal, az Antenna 50 forinttal drágult.
Robbanás volt Budapesten, két ember megsérült - videó