Zsinka László szerint a fővárosban nem érvényesül az az elv, hogy a büdzsé tervezését annak koncepciójától tegyék függővé. Nehezményezte, hogy miközben a városnak hiteltartozásai vannak, jelentős pénzügyi tartalékot halmozott föl. Hozzátette azt is, hogy a tartalékok a beruházások lassú megvalósulása miatt gyűlnek föl folyamatosan. Zsinka László úgy látja, tartani lehet attól, hogy a főváros néhány éven belül eladósodik.
Nem igaz, hogy csak 6 százalékkal emelkednek jövőre a temetkezési költségek, a drágulás mértéke a 10 százalékot is elérheti – jelentette ki Marsi Péter Pál, a fővárosi MIÉP frakcióvezető-helyettese, cáfolva a városvezetés állításait. Mint fogalmazott: a tényleges költségek – beleszámítva a temetőfenntartási hozzájárulást is – jelentősen megterhelik a budapesti polgárokat. A képviselő beszámolt arról is, hogy a temetkezési vállalat valós pénzügyi adatai eltérnek az üzleti tervben vállaltaktól. Példaként említette, hogy a megbízott őrző-védő cégnek az eredeti összeg kétszeresét fizették ki. A politikus arról is tud, hogy egy kereskedelmi televíziónak külön reklámpénzt fizetett a BTI, az intézmény vezérigazgatójának, Simóka Kálmánnénak a szerepeltetése céljából. Hozzátette: bizonyossá vált, hogy szakértői megbízások folytán a temetkezési intézetből milliós nagyságrendű összegek vándorolnak MSZP közeli cégekhez. Ezt támasztja alá, hogy az egyik ilyen kft. telephelyét alapításakor a Köztársaság téri MSZP-székházban jegyezték be.
A BTI valóban kifizetett 26 millió forintot szakértői díjazásokra, ám erre azért volt szükség, mert olyan tevékenységeket rendeltek meg, amelyeket az intézmény nem tudott volna elvégezni – nyilatkozta Réz Gábor, a vállalat igazgatóságának elnöke.
Orbán Viktor: A héten két megdöbbentő hír is napvilágot látott