Elemzők az amerikai piac élénkülését várták, ami elmaradt, a tőzsdék ugyan élénkek voltak, de az árak inkább lefelé mozogtak. A befektetőket az Enron példaértékű elértéktelenedése érdekelte jobban. Az Enron háza tájáról olyan hírek jelentek meg, hogy a New York-i börze megvizsgálja a cég részvényeinek állapotát, és akár a tőzsdei kivezetésről is dönthetnek. Szakértők szerint még van esélye az Enronnak a túlélésre, részben a Dynegy ellen indított 10 milliárd dolláros per, részben az a konzorcium, amely 1,5 milliárd dollár hitel folyósít, segíthet a talpra állásban. A kavalkádot tovább növeli, hogy a Dynegy 1,5 milliárd dolláros viszontpert indított az Enronnal szemben. A becsődölt társaság azért küzd, hogy működésileg biztonságos helyre kerüljön egyes megmenthető leányvállalata. Az Enron megmenthető részeiért elkezdődött a küzdelem, amelynek első állomása a brit piacon tevékenykedő Enron Direct leányvállalat megszerzése. A meg nem erősített hírek szerint a francia Electricité de France és a német RWE jelentkezett vevőként az angol cégre.
Az amerikai piacon igen tevékeny svéd Ericsson bejelentette, hogy a Cingular Wireless közösen kívánja működtetni a 3G (harmadik generációs) mobiltávközlési rendszert.
A megállapodás szerint a Cingular számára lehetőség nyílik, hogy a legkorszerűbb, vezeték nélküli országos hálózatot építhessen ki és harmadik generációs szolgáltatásokat nyújtson.
Függetlenül az amerikai csökkenésektől a tokiói börzén korrekcióval, 82 pontos növekedéssel zárt a Nikkei index értéke. A javulás annak ellenére következett be, hogy az S and P és a Fitch, majd tegnap a Moody’s is leértékelte Japán adósság besorolását. A hitelminősítő szerint megkérdőjelezhető a szigetország hitelképessége. Növekedéssel indultak és zártak az európai piacok is a keddi napon. A fellendülést egyrészt a fogyasztói bizalmi adatok okozták, amelyek meglepetésre jobbak lettek a vártaknál. Az Európai Unió egészére nézve viszont tovább romlott a hangulat. A Európai Unió Bizottság szerint négyéves mélypontra esett a fogyasztói hangulatot egyesítő mutató.
Tegnap a Budapesti Értéktőzsde zárása előtt egy órával az amerikai árfolyamok meredek emelkedést mutattak. Szakértők szerint a piacra kedvezően hatott az autóeladások számának növekedése.
Pesten a javuló trendet csak reggel lehetett érezni, amikor a BUX 29 pontos emelkedéssel nyitott. Az index napközben egyre lentebb és lentebb csúszott, majd napi mélypontját, 7098 pontot a kereskedés vége előtt pár perccel érte el. A zárás pillanata a nemzetközi események hatására már növekedés közben érte a tőzsdemutatót, de a veszteség még így is 15,04 pontos lett. A forgalomi adatok nem érték el a 3 milliárd forintot, ami igen meglepő. A szokásos módon a tegnapi napon is a kiskapitalizációjú papírokat kedvelték a befektetők, ezek közül is a legjobban Pick (+605 forint) iránt nőtt meg a kereslet. A blue chipek sorából növekedést jelzett a Matáv (+5 forint), a Richter (+5 forint), a TVK (+25 forint) és az Antenna Hungária (+5 forint) ára. Csökkent viszont az IRB-re történő szerződés előtt álló OTP (–235 forint) ára és a Mol (–45 forint) értéke. A Mol tulajdonában lévő Slovnaftot felszólította a szlovák privatizációs szervezet, hogy a Transpetrol 49 százalékára tett ajánlaton módosítson. Az IBUSZ- részvények nyilvános felvásárlása újabb fejezethez érkezett azzal, hogy az ajánlatot tevő Innova-Invest Rt. egyeztetést kért a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletétől, mivel az megtagadta a vételi ajánlatának jóváhagyását.
Érdektelenségbe fulladt Vona Gábor tüntetése