Hétfő
A hét első napjában felfelé, majd a következő négy napon folyamatosan lefelé mozgott a magyar tőzsdeindex. A bukdácsolást olyan okokkal magyarázták az elemzők, amelyek a magyar parketten kívüli események, így azokra különösebben nagy hatást nem tudtak gyakorolni a hazai szakemberek. A hétfő aránylag kiugró emelkedéssel zárult, így a BUX értéke 1,82 pontos növekedést produkálhatott. A Fitch hitelminősítő jelzése volt az egyetlen, amely negatívumként jelentkezett a piacokon. A pénzügyi kockázatok besorolására szakosodott cég a legnagyobb japán bankok hosszú és rövid távú osztályzatait visszaminősítette. Budapesten a Fitchre nemigen reagált a piac, annál határozottabban érződött a BorsodChem–TVK etilénszállítási keretmegállapodása, amely a 2004-től 2013-ig tartó időszakot fogja át. A szerződés szerint a TVK által előállított etilént a BorsodChem alapanyagként használja fel. A hír hatására a BorsodChem 2,63 százalékot, a TVK 0,49 százalékot, míg a Mol 4,09 százalékot erősödött. Gyarapodott még a Richter (+1,75 százalék), az OTP (+1,55 százalék) és az Egis (+4,60 százalék) ára is. Veszteséggel zárt viszont a Matáv (–1,47 százalék) és a kárpótlási jegy (–2,2 százalék) ára.
Kedd
A hét elejei nyugalomhoz viszonyítva megbolydultak a piacok. Mind az európai, mind a tengerentúli tőzsdéken az Egyesült Államok makrogazdasági adataira, valamint az USA gazdaságának állapotát ismertető kiadványok hangvételére figyeltek a befektetők. Miután kiderült, hogy az amerikai bizalom gyengébb a vártnál, a pesszimizmus visszafordíthatatlan lett. A tőzsdék kurzusai lefelé szánkáztak. Az amerikai gazdaságkutató Conference Board átfogó fogyasztói bizalmi mutatója november hónapban 85,3 pontról 82,2 pontra csökkent, pedig az elemzők növekedést vártak. A magyar tőzsdén már nyitáskor jelentkezett a negatív hangulat, amely szinte a teljes kereskedésre rányomta bélyegét. A napközben lassan, majd a New York-i nyitás után fokozatosan zuhanó index végül 1,63 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot. A forgalom 7,1 milliárd forint volt, ami azt jelezte, hogy egyes befektetői rétegek a hírek hatására kiszálltak a részvényekből. Az üzleti nap során inkább a kis kapitalizációjú papírokat csipegették, így azok ára alacsony forgalom mellett drágult. A nap sztárja a BIF lett, de jól szerepelt a Globus és a Phylaxia is. A nagyobb forgalmú részvények kevésbé voltak sikeresek: mind a Mol, mind a Matáv ára csökkenéssel zárt. Az olajipari papírok 90 forintot, míg a távközlési cég részvényei 13 forintot gyengültek. Rossz passzban voltak az OTP-re spekulálók is; a banki papírok nehezen adták ugyan meg magukat, de végül 550 forintot zuhantak.
Szerda
Fellélegzés vagy pihenő az újabb zuhanások előtt – nem lehet tudni, milyen elv vezérelte a hét közepének kereskedéseit. Mivel a Federal Reserve által kiadott Beige Book a gazdaság állapotát másfél hónapos szinten elemezve nagyon negatívan értékeli, ezért a szakértők egy vagy akár két kamatcsökkentést is beterveztek az idei évre. A kivárók többsége azonban a harmadik negyedéves, végleges GDP-adattól várta a bizonyságot, hogy valóban túlzottan lassul-e az amerikai gazdaság, azaz recesszió van-e. A National Bureau of Economic Research gazdasági elemző központ szerint a tíz év óta első amerikai recesszió márciusban kezdődött. A szakértők szerint a gazdaság teljes körű visszaesésének mértéke alapján ki lehet mondani, hogy recesszióban van az amerikai gazdaság. A jelentés mellett a vállalati hírek is a visszahúzódó gazdasági állapoti értéket jelezték, így vélhetően a bajban lévő energiakereskedelmi cég, az Enron ügye is erre vezethető vissza. Budapesten még délután sem lehetett sejteni, mekkora akna van elrejtve az amerikai tőzsdén. Az Enronról sokan tudták, hogy csőd közeli szintre jutott, de mindenki a Dinegy cég felvásárlásától várta a kiutat. Ám szerdán a vevő vételi szándékától elállt, így kitört a botrány. A BÉT-en csendes volt a kereskedés, a BUX minimális, 0,27 százalékos gyengüléssel zárt. A vezető részvények közül a Mol (–150 forint) és az OTP (–195 forint) gyengült, emelkedett viszont a Matáv- (+22 forint) és a Richter-részvények (+55 forint) ára.
Csütörtök
Pánikszerű hangulat uralta a világ tőzsdéit: már csak egy nap, és kiderül, tényleg recesszió van-e az Egyesült Államokban, illetve megkezdődhetnek a találgatások: vajon Európára milyen begyűrűző hatásai lesznek a visszaesésnek. A kérdés megválaszolásáig még több mint 24 óra volt, de a piacok már a negatív hírt könyvelték el. A Credit Suisse First Boston elemzése úgy jellemezte a helyzetet: enyhe lefolyású lehet az amerikai recesszió. A tengerentúlon jobban kezelték az ügyet: bedobták a nagy PR-fegyvert, Abbey Cohent, aki magyarázattal szolgált. A sztárstratéga szerint nincs baj, a gazdaság gyengül, de gyorsan túljut a nehezén, és a következő év már felíveléssel telhet el. A problémát csak abban látta, hogy az Európai Központi Bank rugalmatlan a Fedhez képest, ami sok bajt okozhat még. Cohen szerint az EKB vezetői vaskalaposak kamatügyben. Pesten újból nem történt semmi, sem az Enron, sem Cohen nem hatott a hazai börzére. A BUX 0,1 százalékot gyengült, amit főként a 25 forinttal 939 forintra visszacsúszó Matáv okozott. A Mol és a Richter ára nem változott, míg az OTP 295 forintot drágult. Javult még az Egis (+95 forint), a Danubius (+45 forint), az IEB (+57 forint) és a Synergon (+17 forint) ára.
Péntek
Két botrányos hír is ledöntötte a piacokat a hónap utolsó kereskedési napján, és mind a kettő a tengerentúlról származott. Az egyik az Enron-csőd európai begyűrűzése, a másik az USA véglegesített, harmadik negyedévi siralmas GDP-adata. Az amerikai energiaszolgáltatóról kiderült, hogy több nemzetközi, de főképpen európai székhelyű bank finanszírozott a cégnek, amelyek most vélhetően veszteséget kénytelenek elkönyvelni: a brit Abbey National, az ABN Amro és a National Australian Bank. Az Enron miatt problémák merülhetnek fel egyes országok energiaellátásával is. A GDP-adatok tovább növelték a tengerentúli gazdaság iránti csalódottságot, az USA hazai össztermékének értéke a pénteken közzétett, felülvizsgált adat szerint 1,1 százalékkal esett vissza, tehát recesszió van. A Deák Ferenc utcában e hírekre úgy reagáltak a befektetők, hogy a BUX értékét napi mélypontjára húzták le a zárás pillanatában, így az index 1,2 százalékkal gyengülve 7125,20 ponton került ki a teremből.
Érdektelenségbe fulladt Vona Gábor tüntetése